Komersanti var saņemt atbalstu produktu un ražotņu sertificēšanai un reģistrēšanai

Šā gada 14. oktobrī Ministru kabinets apstiprināja izmaiņas atbalsta programmas „Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings” nosacījumos, paplašinot atbalstāmo darbību skaitu, atbalsta saņēmēju loku un paaugstinot atbalsta intensitāti līdz 70 %. Vienlaikus MK šo pasākumu īstenošanai papildu piešķīra 3 miljonus EUR, lai turpinātu atbalsta piešķiršanu līdz 2015. gada beigām.

Viena no atbalsta programmā papildu iekļautajām atbalstāmajām darbībām bija produktu un ražotņu sertifikācijas (atbilstības novērtēšanas) izmaksu segšana. Šāds punkts atbalsta programmu reglamentējošajos MK noteikumos tika iekļauts ar atrunu, ka tas stāsies spēkā pēc Eiropas Komisijas (EK) saskaņojuma saņemšanas.

Ekonomikas ministrija ir saņēmusi EK skaidrojumu, kurā saskaņota šāda atbalsta sniegšana komersantiem. Tas nozīmē, ka jau no šodienas komersanti var iesniegt pieteikumus Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā, kas 70 % apmērā segs produktu un ražotņu sertifikācijas (atbilstības novērtēšanas) izmaksas, bet ne vairāk kā 25 000 EUR vienam komersantam gadā.

Papildu informācija par atbalsta programmu „Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings” publicēta Latvijas Investīciju un aģentūras mājas lapā http://liaa.gov.lv/lv/es-fondi/pienem/arejo-tirgu-apgusana-arejais-marketings-6-un-turpmakas-kartas.

 

Raksts: “Komersanti var saņemt atbalstu produktu un ražotņu sertificēšanai un reģistrēšanai”, Ekonomikas ministrija, publ. 10.11.2014

Avots: www.em.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *