Parīzē norisināsies PEFC starptautiskās organizācijas Ģenerālā Asambleja

No 17. līdz 20. novembrim Parīzē notiks PEFC starptautiskās organizācijas Ģenerālā Asambleja, kuras laikā notiks vairāki ar ilgtspējības problemātiku pasaulē saistīti pasākumi. Ņemot vērā to, ka PEFC meža sertifikācijas un koksnes piegādes ķēdes standartu mērķi ir veicināt mežu ilgtspējīgu apsaimniekošanu, kā arī mazināt meža platību samazināšanos tropiskajos mežos, PEFC nedēļas laikā Parīzē būs iespējams dzirdēt pasaules vadošo meža nozares un patēriņa preču organizāciju vadītājus, kas dalīsies savā redzējumā par iespējām palielināt pieprasījumu sabiedrībā pēc ilgtspējīgi iegūtiem produktiem.

Meža Dialogs (The Forests Dialogue) izpilddirektors G.Dunnings prezentēs savas organizācijas iniciatīvas par pārtiku, kurināmo, šķiedru un mežu, kas zināmi kā 4F (Food, Fuel, Fibre, Forests), Dialoga 4.sesijā viņš runās par ainavisku pieeju, ja sabiedrība vēlas gūt labumu no visām precēm un pakalpojumiem, ko meža platības piedāvā un efektīvi mazināt tos faktorus, kas veicina meža platību zudumus palmu eļļas ieguves dēļ, kā arī liellopu un sojas pupiņu audzēšanai, īpaši tropisko mežu reģionos.

Meža dialoga 4F Iniciatīvas mērķis ir nodrošināt zinošu vadību, rosināt diskusijas un mēģināt iesaistīt ietekmīgas interešu grupas sarunā par mežu nākotnes lomu un vērtību saistībā ar pārtiku, kurināmo un šķiedru. Svarīgs uzdevums ir identificēt galvenos jautājumus par zemes izmantošanu, tirdzniecību un dzīvesstilu, kas nodrošina nākotnes dialogu, lai izstrādātu efektīvus risinājumus, kas balstīti uz publiskām politikām un uz piegādes ķēdēm. Līdzās Gerijam Dunningam dialoga dienā uzstāsies vairāku citu programmu un organizāciju pārstāvji, kas dalīsies savās zināšanās par efektīvu pieeju ilgtspējīgās piegādes ķēdēs un zīmolos. Šie semināri ir daļa no PEFC 5. Interešu grupu dialoga, kas šogad savedīs kopā vairāk nekā 200 interešu grupas, lai kopīgi veicinātu pieprasījumu pēc ilgtspējīgi saražotas meža produkcijas kā vienu no instrumentiem cīņā ar meža platību zudumu tropu reģionu mežos.

Vairāk par šo pasākumu http://pefc.org/pefc-week-2014/home

 

Raksts: “Pārtika, kurināmais, šķiedra un meži: G.Dunnings PEFC dialogā ar interešu grupām 20.novembrī”, PEFC Latvijas Padome, publ. 07.11.2014

Avots: www.pefc.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *