Latvijas Finieris vēl nav atradis vietu jaunajai ražotnei Kurzemē

Latvijas lielākais kokrūpniecības uzņēmums Latvijas Finieris vēl nav atradis vietu jaunajai ražotnei Kurzemē, aģentūrai BNS pastāstīja uzņēmuma padomes biroja vadītāja Jolanta Medne. Viņa norādīja, ka uzņēmums šobrīd izskata vairākas potenciālās ražotnes būves vietas, bet lēmums vēl nav pieņemts. Pēc Mednes stāstītā, viena no izpētes vietām esot bijusi Kalvene, bet tajā celtniecība netikšot sākta. «Kalvene bija viena no izpētes vietām Kurzemē, Latvijas Finierim uzsākot un īstenojot lobītā finiera ražotnes projektu šajā reģionā. Būvniecības vietas izpēte notiek joprojām, un, tiklīdz tā būs izvēlēta, informēsim par tālāko darbu virzību,» teica Medne.

Medne atteicās izpaust iemeslus, kādēļ uzņēmums neveiks darbus Kalvenē. Tostarp viņa piebilda, ka projektēšanas darbi ir sākti, un tos veic uzņēmums UPB projekti. Pēc viņas teiktā, rūpnīcas celtniecību plānots sākt 2015.gada pavasarī. Jau vēstīts, ka DNB banka izsniegusi Latvijas Finieris kredītu 15 miljonu eiro apmērā. Piešķirtos līdzekļus Latvijas Finieris plāno investēt efektivitātes uzlabošanā un kapacitātes palielināšanā. Kopumā Latvijas Finieris līdz 2020. gadam plāno investēt 200 miljonus eiro efektivitātes uzlabošanā un ražošanas jaudu palielināšanā par 30%, daļu finansējuma piesaistot no sadarbības partneriem.

Latvijas Finieris ir trešais lielākais bērza saplākšņa ražotājs Eiropā un lielākais Latvijas kokrūpniecības uzņēmums.  Latvijas Finieris pārdod saražoto produkciju vairāk nekā 60 valstīs un Eiropas bērza saplākšņa tirgū tā daļa ir 12%. 2013.gadā Latvijas Finiera koncerns strādāja ar 187 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,5% vairāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmuma peļņa pieauga par 14,3% un sasniedza 11,107 miljonus eiro.

 

Raksts: “Latvijas Finieris vēl nav atradis vietu jaunajai ražotnei Kurzemē”, BNS, publ. 11.11.2014

Avots: http://www.db.lv/razosana/mezsaimnieciba/latvijas-finieris-vel-nav-atradis-vietu-jaunajai-razotnei-kurzeme-423037

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *