UPM plāno samazināt papīra ražošanas jaudas 2015.gadā par 800 000 tonnu

Somijas koncerna UPM vadība nākusi klajā ar jaunu saimnieciskās darbības finanšu rādītāju uzlabošanas stratēģiju. Saskaņā ar to koncerna peļņu līdz 2015. gada beigām plānots palielināt par 150 miljoniem eiro. Izstrādātās peļņas paaugstināšanas programma paredz patstāvīgo un mainīgo izmaksu samazināšanu visās biznesa sfērās, kā arī ražošanas jaudu samazināšanu papīrrūpniecībā, kur joprojām valda pārprodukcija.

Kā paskaidrojis UPM prezidents un izpilddirektors Jussi Pesonens (Jussi Pesonen), veicot optimizācijas pasākumus un būtiski samazinot dažādas izmaksas, finanšu rādītājus pēdējo 12 mēnešu laikā izdevies uzlabot veiksmīgi. Tāpēc tagad apzinātas tālākās iespējas un noteikti jauni sasniedzamie mērķi koncerna peļņas rādītāju uzlabošanai.

Ražošanas jaudu samazināšanu UPM uzņēmumos Francijā, Somijā un Lielbritānijā plānots īstenot līdz 2015.gada 1.ceturkšņa beigām, kā rezultātā avīžpapīra izlaides apjomi tiks samazināti par kopumā 800 000 tonnu. Saskaņā ar jauno stratēģiju UPM vadība plāno vienas papīra ražošanas iekārtas darbības pārtraukšanu UPM Chapelle uzņēmumā Francijā, UPM Shotton uzņēmumā Lielbritānijā, kā arī atsevišķu iekārtu darbības pārtraukšanu rūpniecības objektos Somijā – UPM Jamsa River Mills un UPM Kaukas.

Līdz ar minēto ražošanas iekārtu darbības pārtraukšanu, strādājošo skaits līdz 2015. gada beigām UPM rūpnīcās tiks samazināts par aptuveni 550 personām.

 

Raksts: “UPM Paper ENA plans to reduce 800,000 tonnes of publication paper capacity in 2015”, UPM, publ. 13.11.2014

Avots: www.upm.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *