Dabas aizsardzības pārvaldei atzinība par ieguldījumu dabas tūrisma veicināšanā

18. novembrī Krustpils novada Mežāres kultūras namā notikušajā Latvijas Republikas proklamēšanas 96. gadadienai veltītajā svinīgajā pasākumā Dabas aizsardzības pārvaldei pasniedza atzinības rakstu par ieguldījumu Krustpils novada atpazīstamības un tūrisma attīstības veicināšanā.

Anda Zeize – Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas direktore, saņemot atzinības rakstu, atzina, ka šajā sarežģītajā pārmaiņu laikā ir būtiski stiprināt nacionālo identitāti un demokrātijas vērtības. Taču tikpat svarīgi ir arī  izjust gandarījumu par jau sasniegto un nenobīties no vēl darāmā. Kohēzijas fonda projektā „Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide Natura 2000 teritorijās” arī Krustpils novadā ir izveidoti dabas tūrisma infrastruktūras objekti īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, kas rosina iepazīt Latvijas dabas vērtības.

Viens no populārākajiem un tūristu iecienītākajiem Krustpils novada dabas tūrisma infrastruktūras objektiem 2014. gadā ir 27 metrus augstais, elegantais Kristakrūga skatu tornis. No tā paveras plašs skats uz apkārtnes daudzkrāsainajām Teiču dabas rezervāta purva ainavām. Kopš 2014. gada aprīļa skatu torni apmeklējuši vairāk kā 60 tūkstoši cilvēku un to atpazīst tūristi gan no Latvijas, gan no ārzemēm. Tamdēļ ir gandarījums gan par objekta popularitāti, gan Krustpils novada domes pausto atzinību Dabas aizsardzības pārvaldei par ieguldījumu dabas tūrisma veicināšanā.

 

Raksts: “Atzinība par ieguldījumu dabas tūrisma veicināšanā”, Dabas aizsardzības pārvalde, publ. 20.11.2014

Avots: http://www.daba.gov.lv/public/lat/zinas/1910/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *