NEPCon ir kļuvis par patstāvīgu FSC sertifikācijas institūciju

Bezpeļņas organizācija NEPCon, kuras misija ir meklēt iespējas un veidus dabas aizsardzībai un klimata pārmaiņa mazināšanai, ir kļuvusi par patstāvīgu sertifikācijas institūciju. Tas nozīmē, ka NEPCon vairs nesniegs sertifikācijas pakalpojumus Rainforest Alliance vārdā, tomēr abu organizāciju ciešā sadarbība turpināsies.

Šī gada 29. oktobrī Accreditation Services International (ASI) izsniedza NEPCon akreditāciju FSC mežsaimniecības un piegādes ķēžu sertifikācijai visā pasaulē, izņemot Ķīnas Tautas Republiku. Tagad NEPCon var dēvēt sevi par FSC sertifikācijas institūciju un drīkst izsniegt FSC sertifikātus. “Ļoti priecājos, ka mums izdevies sasniegt šo vēsturisko robežšķirtni mūsu ilgajā darbībā ar FSC,” teic FSC izpilddirektors Peters Feilbergs. Akreditācija balstījās uz pamatīgu NEPCon FSC sistēmas un auditu kvalitātes izpēti, tostarp dokumentāriem un ēnu auditiem.

“Iemesls, kāpēc necentāmies kļūt par patstāvīgu sertifikācijas institūciju agrāk, meklējams ražīgā sadarbībā ar Rainforest Alliance,” stāsta Peters Feilbergs.  Kopš 1997. gada NEPCon bija sniedzis FSC pakalpojumus Rainforest Alliance FSC akreditācijas ietvaros. Akreditācija sakrita ar pamatīgiem pārkārtojumiem NEPCon struktūrā: tagad sertifikācijas pakalpojumus sniedz atsevišķa juridiska persona – NEPCon OÜ. NEPCon OÜ, kas atrodas Igaunijā, ir sabiedrība ar ierobežotu atbildību un pilnībā pieder bezpeļņas organizācijai NEPCon.

NEPCon galvenā organizācija (kas atrodas Dānijā) pievērsīsies tādām jomām kā informēšanai, veiktspējas paaugstināšanai, jauninājumiem un projektiem. Peters Feilbergs turpina: “NEPCon OÜ ir kā zars NEPCon kokā. Visa mūsu darbība, tostarp arī sniegtie sertifikācijas pakalpojumi,  ir vērsta viena mērķa sasniegšanai – ilgtspējas veicināšanai. Dalījums atspoguļo mūsu darbības daudzpusību, un tās galvenais mērķis ir pienākumu sadalījuma optimizācija. Tā ļaus mums vēl vairāk uzlabot klientu apkalpošanu, tajā pašā laikā risinot interešu konflikta gadījumus skaidrā un caurskatāmā veidā.”

NEPCon un Rainforest Alliance sadarbība vērsta arī uz to, lai FSC klientu pāreja pie NEPCon notiktu bez aizķeršanās. “Mēs paredzam, ka pāris mēnešu laikā NEPCon būs pārņēmis sertifikātus,” skaidro Feilberga kungs. “FSC klientiem ir ziņots par pārejas procesu, un drīzumā sniegsim plašāku informāciju par sertifikātu pārņemšanas niansēm.” Peters Feilbergs turpina: “Nav gaidāms, ka šis process kaut kādā veidā skars mūsu klientus, izņemot to, ka viņiem tiks izsniegts sertifikāta ar citu numuru. FSC prečzīmju licences kods nemainīsies, gluži tāpat kā auditu grafiks.”

2014. gada 13. novembrī NEPCon izsniedzis pirmo FSC sertifikātu. To saņēma mežsaimniecības uzņēmums Zaraku Silas KB Lietuvā.

 

Raksts: “NEPCon ir kļuvis par FSC sertifikācijas institūciju”, NEPCon SIA, publ. 18.11.2014

Avots: http://www.nepcon.net/lv/Jaunumi/nepcon-ir-k%C4%BCuvis-par-fsc-sertifik%C4%81cijas-instit%C5%ABciju

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *