Uzņēmējiem būs iespēja pieteikt projektus 300 miljardu eiro aizdevumu programmā

Uzņēmējiem būs iespējams pieteikt projektus Eiropas Investīciju bankas 300 miljardu eiro aizdevumu programmā, trešdien, 19.novembrī pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja premjerministre Laimdota Straujuma.

Ministru kabinetā runāts par tā saukto [Eiropas Komisijas prezidenta Žana Kloda] Junkera ekonomiskās programmas ieviešanu, kas paredz, ka Eiropas uzņēmēji varēs par zemiem kredītprocentiem Eiropas Investīciju bankā aizņemties ap 300 miljardiem eiro. Valstis ir lūgtas sagatavot provizorisko projektu sarakstu ar publiskiem un privātiem projektiem. Latvijā daži projekti jau ir iesniegti, tomēr aicinu šo iespēju izmantot arī citas valsts iestādes un privātos uzņēmumus, teica Ministru prezidente. Pēc Straujumas teiktā, lai izveidotu Latvijas projektu sarakstu, patlaban nepieciešams vien iesniegt projekta nosaukumu, tā īsu aprakstu un aptuveno summu. Tiesa, Finanšu ministrija detalizētākus kritērijus vēl tikai publicēs. Straujuma piebilda, ka visi projekti aizdevumu nevarēs saņemt, taču priekšroka tiks dota tieši lielajiem un pārrobežu projektiem.

Jau ziņots, ka Eiropadome šā gada oktobrī Briselē vienojās atbalstīt Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Junkera priekšlikumu par 300 miljardu eiro sadalīšanu vairākām nozarēm izaugsmes veicināšanai. Junkers šā gada jūlijā publiskoja politiskās vadlīnijas, kurās bija pausta nepieciešamība mobilizēt 300 miljardus eiro, lai stimulētu privātās investīcijas.

Lai noteiktu, kuros sektoros nepieciešams ieguldīt līdzekļus to izaugsmei, tiks izveidota augsta līmeņa darba grupa projektu platformas izveidošanai Eiropas Savienībā. Jau iepriekš izskanējis, ka potenciālās investīciju jomas varētu būt pētījumi un inovācijas, digitālā ekonomika, enerģijas un transporta infrastruktūra, sociālā infrastruktūra un resursi, kā arī vides jautājumi.

Eiropadome arī aicinās darba grupu decembrī ziņot par investīciju iniciatīvu, lai turpinātu diskusiju un pieņemtu turpmākos lēmumus. Viņa ierosinātā programma varētu darboties trīs gadus, un tās galvenais mērķis būtu padarīt Eiropas Savienību vitālāku un nostiprināt tās industriālo sektoru.

 

Raksts: “Uzņēmējiem būs iespējams pieteikt projektus Eiropas Investīciju bankas 300 miljardu eiro aizdevumu programmā”, LETA, publ. 19.11.2014

Avots: www.db.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *