Ogres tehnikuma pedagogi gūst jaunu pieredzi Vācijā

No 2014. gada 12. novembra līdz 15. novembrim Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante, Pārtikas ražošanas un viesmīlības izglītības programmu nodaļas audzinātāja Ineta Rumpētere un Mežsaimniecības izglītības programmu nodaļas audzinātāja Vija Vīksna devās interesantā komandējumā uz Vāciju ar mērķi iesaistīties un piedalīties Eiropas struktūrfondu finansētā Erasmus+ projektā INVOLT (Integration into vocacional training, employment and social partaking in European context).

Ogres tehnikums iesaistās šajā projektā kā sadarbības partneris, projekts ir apstiprināts uz diviem gadiem. Projektā uzaicināti piedalīties 5 partnervalstu (Vācijas, Austrijas, Čehijas, Rumānijas un Latvijas izglītības iestādes un organizācijas, kuras realizē sociālos projektus saistībā ar riska grupas jauniešu profesionālo apmācību un integrāciju sabiedrībā) dalībnieki, kā arī Vācijas kokapstrādes uzņēmums EGGER Europawerke Wismar, kurā augsta līmeņa tehnoloģisko procesu rezultātā tiek ražots lamināts, saplāksnis un mēbeļu apdares materiāli, un uzņēmums ir arī viens no projekta partneriem.

Viens no projekta galvenajiem uzdevumiem ir izstrādāt 3 pakāpju izglītojoši pedagoģisko modeli ar mērķi motivēt riska grupas audzēkņus darba vidē balstītas izglītības iegūšanai un palīdzēt viņiem integrēties sabiedrībā, izstrādāt mācību metodiskos materiālus un realizēt dažādas aktivitātes saistībā ar projekta mērķiem un uzdevumiem, saistot tos ar savu pedagoģisko pieredzi, apzinot Latvijas riska grupas jauniešu vēlmes un vajadzības, iepazīties un iegūt pieredzi, kā šīs problēmas tiek risinātas Eiropas kontekstā, kā arī nodrošināt projekta materiālu pieejamību un publicitāti gan Latvijas, gan Eiropas interneta vietnēs.

 

Raksts: “Ogres tehnikuma pedagogi gūst jaunu pieredzi Vācijā”, Ineta Rumpētere, Ogres tehnikums, skat. 24.11.2014

Avots: http://www.ovt.lv/jaunumi/509-ogres-tehnikuma-pedagogi-gust-jaunu-pieredzi-vacija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *