Intensīvāks šķeldu patēriņš ļauj pazemināt siltumapgādes tarifu

SIA Liepājas enerģija četru gadu laikā siltumapgādes tarifu patērētājiem samazinājusi par 22%. Šobrīd Liepājas centralizētās siltumapgādes uzņēmums iesniedzis ražošanas tarifu projektu, pēc kura apstiprināšanas gala tarifs patērētājiem varētu kļūt vēl draudzīgāks. Siltumapgādes izmaksu samazinājums panākts pirms gada pabeigtās investīciju programmas dēļ, kuras rezultātā tika diversificēts kurināmais. Šobrīd siltumapgādi Liepājā nodrošina, izmantojot vidēji ap 60-65% šķeldas un 35-40% dabasgāzes.

Lai arī biomasas iekārtu uzstādīšana un ekspluatācija ir dārgāka nekā gāzes iekārtām, biomasa pārliecinoši ir izdevīgāka, aprēķinājis SIA Liepājas enerģija valdes loceklis Jānis Bērziņš. «Šķelda kā kurināmais ir trīs reizes lētāka par gāzi, ja rēķinām, cik izmaksā vienas megavatstundas siltumenerģijas ražošana. Ja salīdzina 2013. gadu ar šo gadu, tad mums kurināmā izmaksas ir par aptuveni 1,5 milj. eiro mazākas, jo tad šķeldas īpatsvars bija ap 40%, šogad būs ap 60%,» skaidro J. Bērziņš. Šķeldas priekšrocība ir arī cenu stabilitāte – jau trešo gadu uzņēmums to iepērk par aptuveni vienādu cenu.

Savukārt lielākais objekts šogad ir topošā koncertzāle, kas gan pagaidām patērē niecīgu apjomu – tik, cik nepieciešams būvobjektā. Pieslēgta arī bijusī Liepājas metalurga poliklīnika un KVV Liepājas metalurgs administratīvā ēka, turklāt vienlaikus ar šo trašu izbūvi veikta saimniecības optimizācija – likvidētas piecas no agrākajām 16 atsevišķajām katlu mājām.

 

Raksts: “Šķelda līdzsvaro klientu un ražotāja intereses”, Vēsma Lēvalde, Dienas Bizness, publ. 26.11.2014

Avots: http://www.db.lv/razosana/energetika/skelda-lidzsvaro-klientu-un-razotaja-intereses-423711

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *