Liepājas mēbeļu ražotājs “Erke” cer atsākt darbību kopuzņēmuma formā

Liepājas mēbeļu ražotājs “Erke”, kas šoruden apturējis ražošanu un atlaidis darbiniekus, veic pārrunas ar citiem mēbeļu ražotājiem un cer atsākt darbību kopuzņēmuma formā, informē uzņēmuma valdes loceklis Jānis Akerfelds.

Kopš šī gada marta “Erkes” kapitāla daļas pilnībā pieder Grobiņā reģistrētam uzņēmumam SIA “VIA-S Furniture”. Kā skaidroja Akerfelds, uzņēmums no iepriekšējiem īpašniekiem – trim fiziskām personām – šī gada pavasarī pārņemts ar ‘milzīgām finansiālām problēmām’. “Plāns bija stabilizēt uzņēmuma finanšu situāciju un turpināt ražošanas procesu. Diemžēl jāatzīst, ka tas šī pusgada laikā nav bijis iespējams, jo uz pārņemšanas brīdi uzņēmums bija cietis ļoti lielus zaudējumus un uzkrājis lielas parādsaistības. Uz šo brīdi kā vienīgo reālo risinājumu saskatījām apturēt uzņēmuma ražošanas procesu un domāt par uzņēmuma tālāku restrukturizāciju,” atzina Akerfelds. Viņš pieļauj, ka ražošanu vajadzēja apturēt jau pavasarī, taču uzņēmums cerējis, ka izdosies stabilizēt darbību. Uzņēmumam ir daudz debitoru parādu. “Erke” no klientiem nav saņēmusi samaksu arī par lielu daļu vasarā saražotās un nosūtītās produkcijas, kas ietekmē uzņēmuma spēju savlaicīgi norēķināties ar darbiniekiem un kreditoriem. Šī iemesla dēļ uzņēmums nav varējis arī izmaksāt darbiniekiem aprēķinātās algas.. Kurzemes reģionālajā Valsts darba inspekcijā (VDI) bija saņemtas vairākas sūdzības no šī mēbeļu ražošanas uzņēmuma bijušajiem darbiniekiem par atlaišanu bez brīdinājuma un darba algas neizmaksāšanu. “Līdz pēdējam brīdim cerējām, ka uzņēmumam izdosies saņemt naudu no debitoriem un norēķināties ar darbiniekiem un kreditoriem, kā arī būs iespēja turpināt uzņēmuma darbību. Darba tiesiskās attiecības ar darbiniekiem tika izbeigtas, darba devējam un darbiniekam savstarpēji vienojoties, kā to paredz Darba likuma nosacījumi,” norādīja uzņēmuma valdes loceklis.

Vaicāts, vai ir cerības uz uzņēmuma darbības atjaunošanu, Akerfelds atklāja: “Pašreiz noris pārrunas ar citiem mēbeļu ražotājiem par darbības atsākšanu kopuzņēmuma formā. Plānojam darbību atsākt februārī. Sīkākus komentārus par šo sadaļu šobrīd neesmu gatavs sniegt.”

 

Raksts: “Liepājas mēbeļu ražotājs “Erke” cer atsākt darbību kopuzņēmuma formā”, Rekurzeme, publ. 26.11.2014

Avots: www.rekurzeme.diena.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *