Izsolīs mēbeļu ražošanas uzņēmuma “Erke” nekustamo īpašumu

Janvāra beigās tiks izsolīts grūtībās nonākušā Liepājas mēbeļu ražotāja “Erke” nekustamais īpašums Liepājā, Vecajā ostmalā 10, liecina zvērinātas tiesu izpildītājas Agneses Biķes paziņojums. Izsolē tiek pārdots zemesgabals 40 973 kvadrātmetru platībā, kokapstrādes cehs, palīgražošanas cehs, noliktava, katlumāja un vairākas citas ēkas. Nekustamā īpašuma piespiedu pārdošanas vērtība un izsoles sākumcena ir 203 300 eiro. Piedzinējs ir Valsts ieņēmumu dienests. Izsole paredzēta 2015.gada 23.janvārī Agneses Biķes prakses vietā Jūras ielā 12, Liepājā.

Liepājas mēbeļu ražotājs “Erke”, kas rudenī apturēja ražošanu un atlaida darbiniekus, veic pārrunas ar citiem mēbeļu ražotājiem un cer atsākt darbību kopuzņēmuma formā, par to vēl novembra beigās aģentūru LETA informēja uzņēmuma valdes loceklis Jānis Akerfelds. Kopš 2014.gada marta “Erkes” kapitāla daļas pilnībā pieder Grobiņā reģistrētam uzņēmumam SIA “VIA-S Furniture”. Kā skaidroja Akerfelds, uzņēmums no iepriekšējiem īpašniekiem – trim fiziskām personām – pavasarī pārņemts ar “milzīgām finansiālām problēmām”.

“Plāns bija stabilizēt uzņēmuma finanšu situāciju un turpināt ražošanas procesu. Diemžēl jāatzīst, ka tas šī pusgada laikā nav bijis iespējams, jo uz pārņemšanas brīdi uzņēmums bija cietis ļoti lielus zaudējumus un uzkrājis lielas parādsaistības. Šobrīd kā vienīgo reālo risinājumu saskatījām apturēt uzņēmuma ražošanas procesu un domāt par uzņēmuma tālāku restrukturizāciju,” atzina Akerfelds. Viņš pieļauj, ka ražošanu vajadzēja apturēt jau pavasarī, taču uzņēmums cerējis, ka izdosies stabilizēt darbību.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas SIA “Erke” reģistrēta 1998.gada 29.oktobrī. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 135 660 eiro. 2013.gadā uzņēmuma apgrozījums bijis 1 645 703 eiro, un pērn tas strādājis ar 762 575 eiro lieliem zaudējumiem.

 

Raksts: “Izsolīs mēbeļu ražotāja “Erke” nekustamo īpašumu”, LETA, publ. 02.01.2015

Avots: www.rekurzeme.diena.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *