Noslēgumam tuvojas Svetlogorskas sulfātcelulozes rūpnīcas projekta realizācija

Svetlogorskas celulozes un kartona ražošanas kombināta teritorijā uzbūvētajā balinātās sulfātcelulozes rūpnīcā aizvadītā gada nogalē uzsākta nepieciešamo ražošanas iekārtu un tehnoloģiju uzstādīšana, ziņo Baltkrievijas meža nozares uzņēmumu apvienība “Bellesbumprom”.

2012.gadā uzsāktais projekts īstenots sadarbībā ar Ķīnas korporāciju “SAMSE”. Rūpnīcas atvēršana plānota 2015.gada jūlijā. Paredzēts, ka uzņēmuma “Svetlogorsk pulp & board plant” kopējie ieņēmumi no produkcijas realizācijas līdz ar pilnas jaudas sasniegšanu jaunajā rūpnīcā 2016.gadā palielināsies vairāk nekā 4,5 reizes, bet eksports desmitkāršosies. Pateicoties šai rūpnīcai, Baltkrievijā ik gadu tiks saražots līdz 400 000 tonnu balinātās sulfātcelulozes. Vietējā patēriņa segšanai plānots novirzīti aptuveni 170 000 tonnu saražotās celulozes un eksportam – atlikušos 230 000 tonnu gatavās produkcijas. Tādējādi tiks atrisināts gan šī veida celulozes importa jautājums, gan gūti papildus ienākumi no eksporta un palielināts augstas pievienotās vērtības izstrādājumu īpatsvars kopējā meža nozares produkcijas eksporta struktūrā. Celulozes ražošanā saskaņā ar projektu paredzēts patērēt līdz 2,4 miljonus kubikmetru papīrmalkas. Jaunajā rūpnīcā celuloze tiks ražota gan no lapu kokiem, gan skuju kokiem. No lapu kokiem, kur 80% veidos bērzs un 20% – apse, ik gadu plānots saražot 100 000 tonnu un no skuju kokiem (pamatā priedes) – 300 000 tonnu balinātās celulozes. Atzīmēts, ka šai rūpnīcā ražošanā tiks izmantota tikai vietējā koksne.

Projekta kopējās investīcijas sastāda 770 miljonus ASV dolāru. Ņemot vērā, ka lielākā daļa (ne mazāk kā 70%) saražotās produkcijas tiks eksportēta, plānotais projekta atmaksāšanās periods ir aptuveni 6 gadi. Jaunajā rūpnīcā tiek uzstādītas pasaulē plaši pazīstamā Austrijas koncerna “Andritz AG” ražotās iekārtas, kas ir pilnībā automatizētas un atbilst visām Baltkrievijas Republikas vides aizsardzības likumdošanas prasībām.

 

Raksts: “Светлогорский ЦКК приступил к монтажу нового оборудования”, Bellesbumprom, publ. 30.12.2014

Avots: www.bellesbumprom.by

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *