Somijas ražotāji plāno paaugstināt bērza saplākšņu pārdošanas cenas

Vairumā Eiropas valstu pieprasījums pēc Somijā ražotiem bērza saplākšņiem joprojām ir lielāks nekā gadu iepriekš, tā somu produkcijas noietu Eiropā decembrī raksturojuši paši tirgus spēlētāji. Par augošu pieprasījumu ziņots taras un autotransporta rūpniecībā Vācijā un Austrijā. Joprojām aktīvi somu bērza saplākšņi tirgoti Lielbritānijā, Dānijā un Zviedrijā. Pēc neliela atslābuma septembrī un oktobrī vairāk jaunu pasūtījumu atkal veikts Beniluksa valstīs. Nedaudz saplākšņu tirdzniecība uzlabojusies Spānijā, lai gan kopējais pieprasījuma līmenis šajā valstī joprojām ir salīdzinoši zems. Daži tirgotāji atzīmējuši, ka gada pēdējā ceturksnī nedaudz audzis pieprasījums arī Francijā, kur līdz septembrim saplākšņu noiets vienbalsīgi tika raksturots kā lejupejošs.

Somijas bērza saplākšņu vidējās cenas aizvadītā gada pēdējos trīs mēnešos saglabājās stabilas, pēc tam, kad 3.ceturksnī tās paaugstinātas par 5%.

Tā kā vispārējais pieprasījums pēc Somijā ražotiem bērza saplākšņiem audzis, bet vairums ražotāju darbojas nemainīgā režīmā, strādājot divās maiņās piecas dienas nedēļā, 2015.gada 1.ceturksnī Somijas saplākšņu ražotāji lielākajā daļā Eiropas tirgu cer panākt pārdošanas cenu paaugstinājumu 4% apmērā. Daži ražotāji pieļauj iespēju 2015.gadā izlaides apjomus nedaudz palielināt, taču jaunu iekārtu iegādē investīcijas netiek plānotas.

 

Raksts: “Finnish producers eyeing higher prices for birch plywood”, EUWID, publ. 17.12.2014

Avots: “EUWID Wood Products and Panels”, Nr.51/52 (2014)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *