ZM noteikusi prioritātes Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē

Saistībā ar Latvijas kļūšanu par Eiropas Savienības Padomes prezidējošo valsti, Zemkopības ministrija ir izvirzījusi trīs nozares prioritāros virzienus: ES lauksaimniecības produkcijas konkurētspējas uzlabošanu, uz ES dalībvalstu pieredzi balstītu ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu un pārvaldības modeli pasaulē, kā arī zivju resursu ilgtspējīgu pārvaldību: daudzgadu krājumu pārvaldības plānus un zvejas kontroli.

Zemkopības ministrija prezidentūras laikam noteikusi arī galvenos risināmos jautājumus, tostarp mežsaimniecībā – ANO forums par meža nozares ilgtspējīgu apsaimniekošanu (United Nations Forum of Forests – UNFF).

Zemkopības ministrija izvirzījusi arī nozīmīgākos starptautiskā mērogā jautājumus. Viens no tiem ir ANO Meža forums par meža nozares ilgtspējīgas apsaimniekošanas jautājumiem, kas norisināsies Ņujorkā 2015.gada 4.-15.maijā. Iespējams, ka atsāksies Pasaules Tirdzniecības organizācijas Dohas attīstības programmas aktivitātes, kas arī ir Zemkopības ministrijas svarīgo jautājumu lokā. Tāpat Zemkopības ministrija ir ieinteresēta sadarbībā – konsultāciju sniegšanā „Austrumu partnerības” un Vidusāzijas valstīm par lauksaimnieku kooperāciju un izglītošanu.

Ceturtdien, 2015.gada 8.janvārī, Rīgā notiks Latvijas valdības un Eiropas Komisijas komisāru kolēģijas tikšanās, kuras laikā pārrunās Latvijas prezidentūras programmu un prioritātes.

 

Raksts: “Zemkopibas ministrijas prioritātes Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē”, Zemkopības ministrija, publ. 07.01.2015

Avots: https://www.zm.gov.lv/presei/zemkopibas-ministrijas-prioritates-latvijas-prezidenturai-eiropas-savi?id=4008

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *