Portugāles kompānija “Portucel” investēs granulu rūpnīcas izveidē ASV

Portugālē bāzētā kompānija “Portucel Soporcel” paziņojusi par 110 miljonus ASV dolāru lielu investīciju plānu – kurināmo kokskaidu granulu rūpnīcas izbūvi Dienvidkarolīnā, ASV austrumos, kur uzstādītās jaudas ļaus gadā saražot līdz 460 000 tonnu biokurināmā. Projekta īstenošanas uzsākšana plānota jau 2015.gada sākumā, bet rūpnīcas atvēršana – 2016.gada 3.ceturksnī. Darījumus par granulu piegādi to patērētājiem uz 10 gadiem par fiksētu cenu kompānija jau noslēgusi, kas garantē aptuveni 70% saražotās produkcijas realizāciju. Rūpnīcas atrašanās vieta izvēlēta, izvērtējot koksnes resursu pieejamību un energoizmaksas.

Kā norādījusi “Portucel” vadība, šis projekts būs lieliska iespēja kompānijai izmantot savas zināšanas koksnes resursu pārveidē, paplašinot darbību bioenerģijas sektorā – industrijā, kurā gaidāma ievērojama izaugsme, palielinoties atjaunojamo energoresursu patēriņam kā alternatīvai fosilajam kurināmajam. Rūpnīcas izbūve ASV sekmēšot arī kompānijas internacionalizāciju un ražošanas bāzes diversifikāciju.

“Portucel Soporcel” ir pasaules mēroga spēlētājs celulozes un biroja papīra rūpniecībā, kura saražotā produkcija tiek realizēta 113 pasaules valstīs, kā arī vadošais biomasas elektroenerģijas ražotājs Portugālē. Kompānijai piederošajās rūpnīcās ik gadu tiek saražots līdz 1,6 miljoni tonnu papīra, 1,4 miljoni tonnu celulozes un līdz 2,5 TWh elektroenerģijas. 2012.gadu “Portucel Soporcel” noslēdza ar 211,2 miljonus eiro lieliem neto ienākumiem un apgrozījumu vairāk nekā 1,5 miljardu eiro apmērā, kas veidoja aptuveni 1% no Portugāles kopējā IKP. Kompānijai pieder ap 120 000 hektāru meža, kas apsaimniekoti atbilstoši FSC un PEFC prasībām.

 

Raksts: “Portucel informs on investment in the US”, Grupo Portucel Soporcel, publ. 15.12.2014

Avots: http://www.portucelsoporcel.com/en/investors_relevant_facts/news/1065.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *