Mēbeļu ražotāju ienākumus audzējusi jaunā bibliotēka un pircēji

Jaunās Nacionālās bibliotēkas apmēbelēšana, kā arī lielāki pārdošanas apjomi pašmāju un ārvalstu tirgos ļāvuši mēbeļu ražotājiem gūt prāvākus ieņēmumus, liecina asociācijas Latvijas mēbeles apkopotie dati. Kopējais asociācijā ietilpstošo uzņēmumu neto apgrozījuma pieaugums pērn sasniedzis 58,9 milj. eiro, kas salīdzinājumā ar 2013. gadu ir pieaudzis par 11,3% jeb 6 milj. eiro. «Izcils gads, kāds sen nav pieredzēts,» aizvadītā gada rezultātus vērtē asociācijas Latvijas mēbeles izpilddirektors Andris Plezers. Viņam piekrīt arī SIA Pinus GB valdes priekšsēdētājs un vienlaikus arī asociācijas Latvijas mēbeles prezidents Aivars Einauss. Viņaprāt, neto apgrozījuma pieaugums divciparu skaitļa apmērā ir bijis iespējams, pateicoties diviem vilcējspēkiem, – vairāku mēbeļu ražotāju apvienības iegūtajam pasūtījumam mēbeļu piegādei jaunajai Nacionālās bibliotēkas ēkai un visai labam pārdošanas apjomu pieaugumam gan vietējā, gan ārvalstu tirgū. Savukārt A. Plezers norāda, ka mēbeles nav pirmās nepieciešamības preces, kāda, piemēram, ir pārtika, tāpēc divciparu skaitļa pieaugums ir vēl jo nozīmīgāks. «Tik lielu neto apgrozījuma kāpumu varēja novērot pagājušā gadsimta beigās un šī gadsimta sākumā, taču ne pēdējos gados,» tā uz jautājumu, kad agrāk ir bijis pieredzēs tik liels kāpums, atbild A. Einauss. Viņš gan steidz piebilst, ka eksporta pieaugums 4,8% jeb 1,72 milj. eiro ir gūts tieši no produkcijas realizācijas ārzemēs. «Vācijas tirgus aktivitātes ir viens no galvenajiem eksporta ienākumu kāpuma faktoriem,» saka A. Einauss.

Visstraujāko pieaugumu procentuālā izteiksmē pērn salīdzinājumā ar 2013. gadu uzrāda SIA AGF Pluss – par 103,3%, SIA WoodArt.lv – par 44,4%, Bolderāja serviss – par 28,1%. Naudas izteiksmē vislielāko uzrāda Daiļarde koks uzņēmumu grupa – par 2,79 milj. eiro un SIA Bolderāja serviss – par 1,19 milj. eiro.

A.Einauss prognozē, ka kopumā arī šim gadam jābūt labākam par aizvadīto, jo ir mainījušies Eiropā ‘valdošie’ vēji mēbeļu pasūtīšanā. «Gadsimtu mijā un sākumā bija izteikta tendence arvien vairāk mēbeļu ražošanas pasūtījumus izvietot Āzijā, savukārt krīzes laikā šis vektors sāka mainīties. Tagad arvien vairāk šos pasūtījumus izvieto Eiropas lielāko mēbeļu patērētājiem tuvākajos tirgos – Baltijā, Austrumeiropā, Turcijā,» stāsta A. Einauss. Un tā ir laba iespēja Latvijā strādājošajiem mēbeļu ražotājiem.

 

Raksts: “Bibliotēka un pircēji audzē mēbeļnieku ienākumus”, Māris Ķirsons, publ. 19.01.2015

Avots: http://www.db.lv/razosana/biblioteka-un-pirceji-audze-mebelnieku-ienakumus-426072

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *