Rīgā notiks ES neformālā sanāksme par starptautisko klimata politiku

No 2015.gada 21.janvāra līdz 22. janvārim Rīgā, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē ietvaros, notiks ES neformālā sanāksme par starptautiskajām sarunām par klimata pārmaiņu jautājumiem. Sanāksmes mērķis ir, balstoties uz Klimata pārmaiņu konferences Limā* rezultātiem, pārrunāt ES stratēģisko redzējumu, lai 2015.gada nogalē Parīzē noslēgtu jaunu, visaptverošu vienošanos par klimata pārmaiņu ierobežošanu pēc 2020.gada (t.s. 2015.gada vienošanās).

Latvijas prezidentūras uzdevums šajā sanāksmē būs sagatavot un novadīt stratēģisko diskusiju, kas būs pamats ES pozīcijas dokumentu un iesniegumu dokumentu sagatavošanai starptautisko sarunu norisei.  Šī sanāksme, līdzīgi kā citas Latvijas prezidentūras ietvaros plānotās sanāksmes šajā jautājumā, nodrošinās ES sagatavošanos Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Vispārējās konvencijas par klimata pārmaiņām Līgumslēdzēju pušu sanāksmēm Ženēvā (Šveicē) 2015.gada februārī un Bonnā (Vācijā) 2015.gada jūnijā.

Tajā piedalīsies plašs ES dalībvalstu pārstāvju loks, pārstāvji no Eiropas Komisijas un ES Padomes Ģenerālsekretariāta.

*2014.gada 1-12.decembrī Limā (Peru) notika Apvienoto Nāciju Organizācijas Vispārējās konvencijas par klimata pārmaiņām Līgumslēdzēju pušu sanāksme.

 

Raksts: “Rīgā notiks ES neformālā sanāksme par starptautisko klimata politiku”, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, publ. 19.01.2015

Avots: http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/?doc=18728

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *