Ar mežsaimniecības specialitātēm skolēnus iepazīstina caur matemātikas prizmu

1. un 15.janvārī Ikšķiles vidusskolā norisinājās Ogres tehnikuma (OT) rīkotās Karjeras dienas “Matemātika mežā”, lai iepazīstinātu skolēnus ar mežsaimniecības specialitātēm caur matemātikas prizmu.

“Kāpēc mēs šeit esam? Matemātika, fizika un citi eksaktie priekšmeti skolēniem, it īpaši puišiem, skolā ne vienmēr interesē. Kad viņi iestājas tehnikumā, sākas problēmas, jo nepieciešamas zināšanas matemātikā. Kaut vai strādājot ar motorzāģi, jāprot aprēķināt, cik koksnes sazāģēts, cik degvielas izlietots, nerunājot jau par darbu ar sarežģītām un modernām tehnoloģijām, kādas ir arī mežā,” skaidro OT Mežsaimniecības izglītības programmu nodaļas vadītājs Klāvs Miezis.

OT Mežsaimniecības tehniķu pirmā kursa audzēkņi Jānis Polnijs, Renāts Kovaļenko, Rūta Viznere un Marta Svalbone stāstīja skolēniem, kā noteikt koku sugas, koka vecumu, iepazīstināja ar kaitēkļiem, kas bojā koksni. Skolēni tehnikuma audzēkņu vadībā varēja izmēģināt dažādus instrumentus, veikt šķērslaukuma un attāluma mērījumus. “Tie ir elementāri darbi, ar kuriem sastopas jebkurš, kurš ikdienā strādā mežā,” norāda K.Miezis.

 

Raksts: “Karjeras dienas Ikšķiles vidusskolā”, Ogres tehnikums, skat. 21.01.2015

Avots: http://www.ovt.lv/?option=com_content&view=article&Itemid=309&id=580

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *