Latvijas prezidentūras laikā Briselē apskatāma dizaina izstāde “Seko Latvijai”

Eiropas Savienības Padomes prezidējošajām valstīm ir tradīcija savas prezidentūras laikā veidot nacionālā dizaina ekspozīciju Padomes mītnē – Justus Lipsius ēkā Briselē. Latvijas dizains šajā pusgadā būs redzams izstādē Seko Latvijai. Dizaina ekspozīciju atklāja Latvijas vēstniece Eiropas Savienībā Ilze Juhansone.

Izstādi Seko Latvijai veido trīs galvenie elementi – Latvijas ainavu un kultūras mantojuma lielformāta fotodarbi, interaktīvs Dejas ceļš, kas atklāj latviešu tradīciju vitalitāti, un Latvijas dizaineru mēbeļu kolekcija. Tā Latvijas un latvieša dabu, tradīcijas un prasmes interpretē mūsdienu dizaina valodā. Mēbeļu kolekcijai izvēlēti dizaina zīmoli, kas pārstāv gan roku darba kvalitāti un vienreizīgumu, gan lakonismu un pamatīgumu.

Justus Lipsius ieejas vestibilā izvietots ceļš ar latviešu tautas dejas Spriguleits soļiem. Tā ir vienkārša un atraktīva deja, kas ir pavisam viegli apgūstama, sekojot pēdu rakstam uz paklāja. Ar deju sākas vizuāla iepazīšanās ar Latviju. Ekspozīciju atklāj modulāra mēbeļu sistēma Meet Me!, bet logi uz Latviju ir lielformāta fotodarbi ar ainavām un izciliem kultūras objektiem. Ziemeļniecisko minimālismu un dizaina kvalitāti, kā arī veiksmīgu rūpnieciskās ražošanas piemēru apliecina MINT mēbeļu grupa, bet Latvijas dizaineru panākumus –Bloom taburete, kas apbalvota ar prestižo RED DOT balvu.

Dizaina izglītības potenciālu un jaunās paaudzes inovatīvismu reprezentē Spriego pats ķeblīši, bet spēcīgu māju sajūtu interjerā rada Mammalampa gaismas ķermeņi – stāvlampas The Bride un The Wise One. Ekspozīciju noslēdz dizaina risinājumu izlase, kas veidota no starptautisku atzinību guvušiem Latvijas autoru darbiem ne vien produktu, bet arī modes, izstāžu un iepakojumu dizainā un dizaina menedžmentā.

Ekspozīcijas autors ir dizaina birojs H2E, kas ir viens no ietekmīgākajiem dizaina uzņēmumiem Latvijā.

 

Raksts: “Dizaina izstāde “Seko Latvijai” Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā Briselē”, eu2015.lv, publ. 13.01.2015

Avots: http://design.lv/lv/event/dizaina-izstade-seko-latvijai-latvijas-prezidenturas-es-padome-laika-brisele

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *