Sācies Meža Olimpiādes pusfināls; skolēni sacenšas interneta spēlē ‘Mežotājs’

Arī šogad AS “Latvijas valsts meži” organizētajā Meža olimpiādē saņemts rekordliels stundu aprakstu skaitu, kas nozīmē, ka aizvien vairāk skolēnu Latvijas skolās mācās ārpus klases telpām. Kopumā saņemti 316 stundu apraksti no 109 Latvijas skolām. Šī gada tēma – sociālās zinības mežā – ir bijusi iedvesmu rosinoša daudz interesantām integrētajām nodarbībām dažādu priekšmetu skolotājiem.

Jau otro gadu Meža Olimpiādes atlases kārtās ir iespēja piedalīties arī pašiem skolēniem, lai pierādītu sevi un iegūtu galveno balvu – dabas izziņas nometni – ekspedīciju Norvēģijas kalnos.

Pusfinālā iekļuvušo skolotāju skolēniem ir uzdevums no 20. janvāra līdz 2. martam sacensties par labāko rezultātu interneta spēlē www.mezotajs.lv. Spēlē var piedalīties visi skolas skolēni, kuru pārstāv pusfinālā iekļuvušais skolotājs. Spēlē var reģistrēties tikai ar portāla draugiem.lv pasi, pirmo reizi spēlējot, atzīmējot savu skolu. Pusfināla vērtējumā tiek ņemti 10 labākie rezultāti no katras skolas. Labākās 6 skolas ar skolotāju un 10 bērniem iekļūst Meža olimpiādes finālā. Vēl 10 skolas saņem atzinību – atraktīvā Cūkmena vizīti savā skolā.

Meža olimpiādes mērķis ir rosināt skolotājus iekļaut vispārējās izglītības mācību priekšmetos tēmas un pasākumus, kas saistīti ar zināšanu, pieredzes un iemaņu gūšanu, skolēniem esot tiešā saskarē ar mežu, apkārtējo vidi.  Olimpiādi AS “Latvijas valsts meži” organizē  vides izglītības programmas “Izzini mežu” ietvaros.

 

Raksts: “Sācies Meža Olimpiādes pusfināls”, LVM Komunikācijas daļa, skat. 21.01.2015

Avots: http://www.mammadaba.lv/skolam/144-jaunumi/1261-sacies-meza-olimpiades-pusfinals

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *