Palielinās interese par izglītības ieguvi profesionālās izglītības iestādēs

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) apkopotie dati un projektā “Pāreja no profesionālās izglītības uz darba tirgu Latvijā” veiktajā pētījumā iegūtie viedokļi liecina, ka  pakāpeniski palielinās interese par izglītības ieguvi profesionālās izglītības iestādēs, kā arī pieaug darba devēju izpratne un atbalsts prakses vietu nodrošināšanai, ceturtdien, 15.janvārī, diskusijā par pāreju no profesionālās izglītības uz darba tirgu norādīja IZM Izglītības departamenta direktora vietniece profesionālās izglītības un starptautiskās sadarbības jomā Inta Šusta.

IZM turpinās darba vidē balstīto mācību īstenošanu, akcentējot arī uzņēmējdarbības prasmju attīstību. Jaunajā Eiropas Savienības struktūrfondu apguves periodā modernizēs profesionālās izglītības iestādes, kā arī  nodrošinās pedagogu kvalifikācijas celšanu. Tie ir vieni no pasākumiem profesionālās izglītības prestiža celšanā. Savukārt Profesionālās izglītības likuma grozījumi stiprinās darba devēju iesaisti izglītības un praktisko iemaņu  apguves  procesā. Īstenojot darba vidē balstītās mācību pieejas īstenošanas pilotprojektu 2013./2014.mācību gadā, ir gūti pirmie atzīstami panākumi. Pilotprojektā iesaistījušās  profesionālās izglītības iestādes 2014./2015. mācību gadā turpina īstenot darba vidē balstītās mācību pieeju un saskaņā ar ministrijā pieejamiem datiem arī citas profesionālās izglītības iestādes, sadarbojoties ar uzņēmējiem, iesaistās darba vidē balstītās mācību pieejas ieviešanā.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Latvijas Darba devēju konfederācija, Valsts izglītības satura centrs un konsultāciju uzņēmums “Dynamic University” rīkoja pirmo diskusiju ciklā “Pāreja no profesionālās izglītības uz darba tirgu”, kurā sprieda par to, kā paaugstināt profesionālās izglītības prestižu, uzlabot profesionālās izglītības konkurētspēju, pieejamību, pievilcību un atbilstību darba tirgus prasībām. Tajā piedalījās izglītības un nodarbinātības politikas veidotāji, pārstāvji no profesionālās izglītības iestādēm, uzņēmumiem un nozaru ekspertu padomēm, asociācijām, pašvaldībām, profesionālās izglītības skolu audzēkņi un absolventi.

Kopumā no 2015. gada janvāra līdz aprīlim šī cikla ietvaros tiks organizētas 12 diskusijas. (skat.: http://www.visc.gov.lv/visc/projekti/dokumenti/20150113_vettowork_diskusijas.pdf)

 

Raksts: “Turpina pieaugt interese par profesionālo izglītību”, Izglītības un zinātnes ministrija, publ. 16.01.2015

Avots: http://izm.izm.gov.lv/aktualitates/jaunumi/12104.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *