IKEA uzsācis īstenot lielāko kapitālieguldījumu projektu Krievijā

2015.gada 22.janvārī Novgorodā notika apgabala gubernatora Sergeja Mitina tikšanās ar kompānijas IKEA pārstāvjiem. Tikšanās gaitā izvērtēta uzņēmuma “IKEA Industry Novgorod” darbība un attīstība, kā arī apspriests jaunās mēbeļu fabrikas celtniecības projekts, kurā IKEA gatavojas investēt vairāk nekā 50 miljonus eiro.

Līdz ar jaunās mēbeļu fabrikas atvēršanu tiks palielināti Krievijas tirgū tik pieprasīto mājas mēbeļu ražošanas apjomi. Uzņēmumā tiks ražotas “PAX” garderobes un jaunās virtuves mēbeļu sistēmas “METOD”. Sagaidāms, ka līdz ar IKEA paplašināšanos Novgorodas apgabalā tiks radītas vēl aptuveni 250 jaunas darba vietas. Būvdarbi objektā jau uzsākti. Projektu plānots pabeigt līdz 2017.gadam.

Investīcijas mēbeļu ražošanas fabrikas izveidē Novgorodas apgabalā ir stratēģisks solis efektīvas IKEA produktu ražošanas un realizācijas vertikālās ķēdes izveidei Krievijā. Uz šo brīdi Krievijā ir 11 IKEA veikali un 13 tirdzniecības centri “Mega”. Novgorodā esošo kokskaidu plātņu ražošanas rūpnīcu IKEA no “Pfleiderer group” pārpirka 2013.gada janvārī. Rūpnīcas jauda – 500 000 m3 plātņu gadā. 2014.gadā realizētās produkcijas apjoms naudas izteiksmē sasniedza 2,7 miljardus rubļu (~35,5 milj. eiro).

Jau ziņots, ka līdz 2020.gadam savu tirdzniecības centru un ražošanas uzņēmumu attīstībā Krievijā IKEA iecerējusi investēt kopumā 19 miljardus zviedru kronu (~2 mljrd. eiro). Neraugoties uz to, ka 2014.gads Krievijas ekonomikai bija smags, IKEA negrasās atteikties no biznesa paplašināšanas plāniem vienā no saviem visstraujāk augošajiem tirgiem, kur līdz 2020.gadam pārdošanas apjomus iecerēts divkāršot.

2014.finanšu gadā (no 2013.g. 1.septembra līdz 2014.g. 31.augustam) IKEA Group pārdošanas apjomi gada griezumā pēc provizoriskiem datiem palielinājās par 5,9% līdz 37,02 miljardiem dolāru. Kā atzīmējusi kompānijas vadība, ātrāk augošākais tirgus bijusi Ķīna, pozitīva dinamika fiksēta Ziemeļamerikā, tikmēr Eiropā, kur pārdošanas apjomi veido 70%, bija vērojama zināma stagnācija.

 

Raksts: “Губернатор Сергей Митин встретился с представителями компании ИКЕА”, пресс-центр Правительства Новгородской области, publ. 22.01.2015

Avots: http://region.adm.nov.ru/vlast/governor/news/64491/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *