Darba devēji iepazīstas ar mežsaimniecības speciālistu sagatavošanu Ogres tehnikumā

23.janvārī Ogres tehnikumā (OT) notika seminārs par praktisko mācību organizēšanu Mežsaimniecības izglītības programmas audzēkņiem.

Seminārā piedalījās Latvijas Neatkarīgo Mežizstrādātāju asociācijas izpilddirektors Artūrs Bukonts, pārstāvji no SIA “R Grupa”, SIA “Unimotors Latvia”, SIA “Krauzers”, z/s ‘Vairogi”, OT Mežsaimniecības programmu nodaļas vadītājs Klāvs Miezis, OT Meža un medību saimniecības nodaļas vadītājs Kārlis Ranga, Ogres tehnikuma vadība un pedagogi.

“Mēs sagatavojam uzņēmumu, kuri apvienojušies Latvijas Neatkarīgo Mežizstrādātāju asociācijā, prasībām atbilstošus speciālistus. Mūsu audzēkņi tur iziet praksi un nereti kļūst par šo uzņēmumu darbiniekiem. Tāpēc darba devēji ieradušies tehnikumā, lai iepazītos, kā notiek praktisko apmācību process, kādas ir audzēkņu iemaņas – vai viņi māk nozāģēt kokus, tos precīzi sakraut,” informē Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante. “Kopsadarbībā ar Latvijas Neatkarīgo Mežizstrādātāju asociāciju mēs izstrādājām arī mežsaimniecības izglītības programmas. Pēc darba devēju ierosinājuma tapusi Eiropas Sociālā fonda finansētā viengadīgā mežsaimniecības tehnikas programma kokvedēja kvalifikācijā, uz kuru līdz 17.februārim vēl var pieteikties jaunieši vecumā no 21 līdz 29 gadiem ar 12 klašu izglītību un B kategorijas autovadītāja tiesībām. Asociācijas izpilddirektors Artūrs Bukonts ir šīs darba drupas vadītājs. Arī SIA “Unimotors Latvia” tirdzniecības pārstāvis Jānis Bērzkalns, kurš piedalās seminārā, ir šajā darba grupā,” piebilst I.Brante.

Pēc semināra teorētiskās daļas dalībnieki devās uz Ogres tehnikuma pārvaldījumā esošajā mežā Birzgales pagastā, kur tehnikuma audzēkņi apgūst praktiskās iemaņas mežistrādē.

 

Raksts: “Darba devēji iepazīstas ar speciālistu sagatavošanu Ogres tehnikumā”, Ogres tehnikums, skat. 26.01.2015

Avots: http://www.ovt.lv/?option=com_content&view=article&Itemid=309&id=583

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *