Eksperti Valmierā spriedīs par meža nozares nozīmi reģionos

Trešdien, 4.februārī, plkst.11.00 Valmierā, Vidzemes Augstskolā Cēsu ielā 4 Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) kopā ar Latvijas Kokrūpniecības federāciju (LKF) un Vidzemes Augstskolu (ViA) rīkos ekspertu diskusiju “Meža nozare un Latvijas ekonomiskā neatkarība”, pilsētas informācijas portālu Valmiera24.lv informēja pasākuma organizatori.

“Ņemot vērā, ka Krievijas-Ukrainas konfliktsituācijas iespaidā vairākas tautsaimniecības nozares jau izjutušas būtiskus satricinājumus, svarīgi rīkoties laikus un jau tagad saprast, kā nostiprināt savas valsts konkurētspēju un neatkarību no ekonomiskām svārstībām. Viens no mūsu ekonomikas stūrakmeņiem arvien ir bijusi meža nozare ar īpašu nozīmi reģionos, tāpēc Valmierai kā vienam no spēcīgākajiem Vidzemes centriem ir iespēja sniegt nozīmīgu ieguldījumu,” uzsver LKF izpilddirektors Kristaps Klauss.

Diskusijas “Meža nozare un Latvijas ekonomiskā neatkarība” mērķis ir dalīties līdzšinējā pieredzē un vienoties par turpmāko rīcību, lai veicinātu ilgtspējīgas meža nozares un Latvijas ekonomikas attīstību. Īpaša uzmanība tiks veltīta sadarbības veidošanai reģiona attīstībai, kas apvienotu uzņēmējus, augstākās izglītības pārstāvjus un citus ekspertus.

Diskusijā savā pieredzē, atziņās un ieteikumos par iespējām attīstīt Latvijas ekonomiku ar meža nozares palīdzību dalīsies vairāki nozīmīgi eksperti:

* LTRK Vidzemes reģiona nodaļas vadītājs Juris Sleņģis;

* ViA rektors Gatis Krūmiņš;

* LKF izpilddirektors Kristaps Klauss;

* “Swedbank” galvenais ekonomists Latvijā Mārtiņš Kazāks;

* Latvijas Koka būvniecības klastera izpilddirektors Gatis Zamurs;

* ViA Zināšanu un tehnoloģiju centra direktors Kaspars Osis;

* ViA lektors Valdis Zaķis;

* LLU meža fakultātes dekāns Dagnis Dubrovskis;

* kokapstrādes uzņēmuma SIA “BYKO-LAT” pārstāvis Jānis Zvirbulis.

Ekspertu diskusijā tiks diskutēts par tādiem jautājumiem kā meža nozares nākotnes potenciāls, nozares nozīme Latvijas reģionos un to attīstībā, noieta tirgi un attīstības iespējas. Pietiekties ekspertu diskusijai iespējams līdz 30.janvārim saitē va.lv/lv/lkf.

 

Raksts: “Eksperti Valmierā spriedīs par meža nozares nozīmi reģionos”, Valmiera24.lv, publ. 26.01.2015

Avots: http://valmiera.pilseta24.lv/zinas/48/341399

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *