Pieprasījumu pēc Baltijā ražotiem ēvelētiem kokmateriāliem zems

Pieprasījumu pēc Baltijas valstīs ražotiem ēvelētiem koksnes produktiem šā gada sākumā bija zems. Saskaņā ar pašu ražotāju sniegto informāciju, – zemāks nekā citkārt šajā laika periodā. Pārdošanas apjomi kopumā gan ir salīdzinoši stabilāki nekā 2014.gada janvārī. Atsevišķos gadījumos saņemti tādi pasūtījumi, kas nodrošinās nemainīgu ražošanas jaudu noslodzi arī februārī. Taču vairumā gadījumu pircēji liela apjoma pasūtījumus veikt nesteidz un tirgū dominē īstermiņa piegādes darījumi.

Ēvelēto kokmateriālu pārdošanas apstākļi pasliktinājušies kopš rudens. Tirgotāji pārliecināti, ka lielākā mērā nekā citkārt pieprasījums pēdējos dažos mēnešos vairāk sarucis tieši svarīgākajos eksporta tirgos Āzijā.

Nemazinoties augstajam piedāvājumam no Zviedrijas ražotāju puses, Baltijas valstu kokrūpnieki tādējādi spiesti piekāpties un pazemināt ēvelēto koksnes produktu pārdošanas cenas par vidēji 5 €/m3 (attiecībā pret vidējo cenu līmeni 2014.gada 4.ceturksnī).

Eiropas centrālajā daļā vājš pieprasījums pēc ēvelētajiem kokmateriāliem vērojams jau kopš aizvadītā gada vidus. Par joprojām apmierinošu noietu ziņots tikai Lielbritānijā. Ņemot vērā to, ka būvatļauju skaits dzīvojamo māju celtniecībai šajā valstī joprojām palielinās, prognozējams, ka arī nākamajos mēnešos pieprasījums pēc ēvelētiem konstrukciju materiāliem Lielbritānijā nemazināsies.

Eiropas centrālajā daļā Baltijā ražoto ēvelēto koksnes produktu cena janvāra vidū variēja no 263 € līdz 268 €/m3; Dienvidkorejā – no vidēji 380 € līdz 385 €/m3, CIF.

 

Raksts: “Reduced demand for Baltic planed products”, EUWID, publ. 21.01.2015

Avots: “EUWID Wood Products and Panels”, Nr. 4 /2015

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *