Somijā uzsākta koksnes dīzeļdegvielas ražošana komerciālos apjomos

Netālu no Krievijas robežas esošā Somijas pilsēta Lapēnranta pasaulē nu būs zināma kā vieta, kur pirmoreiz pasaulē komerciālos apjomos uzsākta dīzeļdegvielas ražošana no koksnes. “UPM Lappeenranta Biorefinery” ir pirmais šāda veida investīciju projekts Somijā, kas realizēts bez valsts finansējuma piesaistes. Jaunā uzņēmuma izveidē Somijas mežrūpniecības kompānija “UPM” investējusi kopumā 175 miljonus eiro. Arī izejvielu pārstrādes shēmas izstrādes autors ir pati kompānija.

Rūpnīcas būvniecība tika uzsākta 2012.gada vasarā. Objekta tapšanas laikā, kas ilgusi aptuveni divus gadus, tika nodarbināti ap 200 strādnieki. Ņemot vērā, ka bez tiešajām 50 darba vietām šī rūpnīca radījusi arī aptuveni 150 netiešās darba vietas, jāpiebilst, ka projektam ir ne tikai ekonomiska, bet arī sociāla nozīme. Kā norāda UPM pārstāvis Petri Kukkonens (Petri Kukkonen) ražošana norit saskaņā ar plānu, un jaunā degviela atbilst pircēju prasībām.

Projektētā UPM BioVerno markas dīzeļdegvielas ražošanas jauda ir aptuveni 120 miljoni litru gadā. Degviela tiek ražota no taleļļas, ko iegūst kā celulozes ražošanas blakusproduktu. Liela daļa nepieciešamo izejvielu tiek piegādāta no “UPM” celulozes rūpnīcām Somijā. Salīdzinājumā ar klasisko dīzeļdegvielu “UPM” radītās inovatīvās biodegvielas izmantošana dzinējos ļauj samazināt siltumnīcefektu izraisošo gāzu emisiju par 80%. Saskaņā ar veiktajiem pētījumiem augstās kvalitātes biodegviela piemērota visiem dīzeļmotoriem.

 

Raksts: “UPM Lappeenranta Biorefinery is in commercial production”, UPM, publ. 12.01.2015

Avots: http://www.upmbiofuels.com/whats-new/news/Pages/UPM-Lappeenranta-Biorefinery-is-in-commercial-production.aspx

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *