“Metsä Group” saņem atļauju jaunākās paaudzes celulozes kompleksa būvniecībai

“Metsä Group” jaunākās paaudzes celulozes kompleksa izveides projekts saņēmis pozitīvu ietekmes uz vidi novērtējumu, kas ir svarīgs solis galīgā lēmuma pieņemšanā šāda mēroga investīciju projekta īstenošanai.

Par nodomu Somijas centrālajā daļā uz esošās koncerna rūpnīcas bāzes Ānekoski pilsētā uzbūvēt jaunu bioproduktu ražošanas kompleksu struktūrvienība “Metsä Fibre” informēja jau 2014.gada aprīlī. Ieceres īstenošanā ieguldot aptuveni 1,1 miljardu eiro, šis kļūs par lielāko investīciju projektu visā Somijas meža nozares vēsturē. Plānotā celulozes ražošanas jauda jaunajā rūpnīcā – 1,3 miljoni tonnu gadā. Papildus augstas kvalitātes celulozei kompleksa teritorijā tiks ražota arī bioenerģija un dažādi biomateriāli. Kā iepriekš skaidrojis Metsä Group prezidents un izpilddirektors Kari Jordans (Kari Jordan), šī būs efektīvākā un modernākā bioproduktu ražošanas rūpnīca visā pasaulē.

Jaunā kompleksa principiālā atšķirība būs pilnīga atteikšanās no tradicionālā fosilā kurināmā, 100% izmantojot tikai koksnes biomasu. Paredzēts, ka koksnes masas patēriņš līdz ar šīs rūpnīcas atvēršanu Somijā palielināsies par aptuveni 4 miljoniem kubikmetru (~10%) gadā.

Galīgais lēmums par bioproduktu ražošanas kompleksa būvniecību tiks pieņemts tuvākajā laikā, kas nozīmē, ka ražošana varētu tikt uzsākta 2017.gadā.

 

Raksts: “Environmental permit granted for Metsä Group’s planned bioproduct mill in Äänekoski”, Metsä Fibre, publ. 28.01.2015

Avots:https://newsclient.omxgroup.com/cdsPublic/viewDisclosure.action?disclosureId=641970&lang=en

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *