Simts gadu veca koksne pārtop ekskluzīvos nišas produktos eksportam

Smiltenes uzņēmums SIA Antique wood ir palielinājis ražošanas apjomus, pēc pasūtījuma izgatavojot sērijveida mēbeles eksportam uz Nīderlandi, un šobrīd strādā pie sienu apšuvuma paraugiem eksportam uz Vāciju. Šis uzņēmums ir īpašs ar to, ka ražo ekskluzīvus nišas produktus no veca (antīka) koka, vēsta reģionālais laikraksts Ziemeļlatvija.

Uzņēmums atrodas Smiltenē, pilsētas industriālajā jeb ražošanas zonā, jau vairākus gadus. SIA Antique wood ir izveidots un attīstās kā nacionālā kapitāla uzņēmums, kam nav īpašnieku ārzemēs. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs ir valmierietis Arvis Ertmanis. Pat pēc Latvijas mērogiem Antique wood ir mazs uzņēmums, jo tajā nodarbināti 26 cilvēki.

«Viss materiāls, ar ko strādājam, ir oriģināls,» uzsver SIA Antique wood pārdošanas speciālists Egils Ziediņš. «Tas ir demontēts no vecām ēkām, veciem šķūņiem, vecu ēku iekštelpām. Šis produkts ir ekoloģisks un absolūti oriģināls (1:1). Mēs to savedam kārtībā, tīrām, mazgājam, atnaglojam un žāvējam savā kaltē, taču materiāls netiek ķīmiski apstrādāts un speciāli vecināts, ja nu vienīgi pēc klienta vēlmēm kādreiz tiek nolakots.» Latvijā dažkārt ilgi nākoties pārliecināt cilvēkus par to, ka materiāls ir oriģināls un nav speciāli vecināts. Savukārt veca koka izmantošana interjerā un mēbeļu ražošana ir cieņā Alpu reģiona valstīs (Šveicē, Austrijā, Vācijas dienvidos un Itālijas ziemeļos) gan vizuāli pievilcīgā skata, gan ekoloģiskās domāšanas dēļ. «Ēkas pirms 100 un vairāk gadiem būvēja īsti sava amata meistari, kuri jau kopš koka ciršanas brīža ievēroja visu, kas saistīts ar dabu un tās ietekmi uz koku, piemēram, skatījās, kādā mēnesī koku cirst, kad vest mājās, kad un kā kaltēt. Līdz ar to vecās guļbūvju ēkas stāv ilgi un tajās neparādās trupes,» spriež E. Ziediņš.

SIA Antique wood ražotā produkcija ir sadalīta trijās lielās grupās. Pamatprodukcija ir mēbeles, pārsvarā galdi un skapji. Uzņēmums ražo arī sienu apšuvuma materiālus, koksnes pusfabrikātus (apzāģētus dēļus), interjera priekšmetus, vīna skapjus, plauktus un kastes sadarbībā ar Latvijas kalējiem, grīdas dēļus, ar cirvi tēstu koku.

 

Raksts: “Senās guļbūves pārtop ekskluzīvās mēbelēs”, laikraksts Ziemeļlatvija, publ. 05.02.2015

Avots: http://www.db.lv/razosana/senas-gulbuves-partop-ekskluzivas-mebeles-427109

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *