Skolas būvniecībai Londonā izvēlas PEFC sertificētu koksni

2014.gada nogalē Londonā 150 bērnu ar multiplām mācīšanās grūtībām tika sagaidīti savā jaunajā skolā, kas būvēta no PEFC sertificēta krustām līmētām masīvkoka plātnēm (cross-laminated timber CLT). CLT ir ražojis PEFC biedrs “Stora Enso” no Austrijā augušām eglēm un priedēm.

A.Vatkins (A. Watkins), Lielbritānijas PEFC nacionālais sekretārs uzsver, ka pēdējos gados ir būtiski pieaudzis būvniecības objektu skaits, kuros izmantoti masīvkoka risinājumi, kā, piemēram, krustām līmētās plātnes. Trīsstāvīgo ēku, kas atrodas Londonā, būvēja galvenais kontraktors “McLaren Construction” un to uzstādīja koksnes inženieru uzņēmums “Eurban“. Tiek sagaidīts, ka šī ēka saņems vērtējumu „Ļoti labi” BREEAM sistēmā (BREEAM – starptautiska sertifikācijas sistēma, kas apliecina konkrētās ēkas ilgtspējību). Izmantojot CLT, būvniecības laiku ir iespējams būtiski samazināt, tādējādi projekta kopējais laiks tika samazināts par 20% un arī projekta izmaksas samazinātas par 2%.

Skolas iekšienē katras telpas interjerā sienā un griestos izmantota koksne, kas šai specializētajai skolai piešķir siltuma un mājīguma atmosfēru. Koksne izmantota arī skolas fasādē un hallē.

Veins Proberts (Wayne Probert), “Stora Enso Building and Living” pārstāvniecības Lielbritānijā pārdošanas un marketinga direktors skaidro, ka uzņēmuma CLT plātnes tiek līmētas ar videi draudzīgām un formaldehīdu nesaturošām saistvielām, tādējādi padarot šīs plātnes lietojamas iekštelpās. Turklāt ir ļoti pozitīvi, ka šis būvmateriāls arvien vairāk tiek atzīts kā tāds, kas spēj radīt nomierinošu un siltu atmosfēru, kas ir īpaši svarīgi izglītības un veselības aprūpes vidē.

 

Raksts: “Skolas būvniecībai Londonā izvēlas PEFC sertificētu koksni”, PEFC, publ. 12.02.2015

Avots: http://www.pefc.lv/jaunumu2/191-skolas-buvniecibai-londona-izvelas-pefc-sertificetu-koksni

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *