Šogad grantu programmā “Atspēriens” varēs saņemt līdz 15 000 eiro

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un „Swedbank” valdes priekšsēdētājs Māris Mančinskis trešdien parakstīja vienošanos par grantu programmas „Atspēriens” īstenošanu 2015.gadā, jau septīto gadu pēc kārtas turpinot veicināt mazo un vidējo uzņēmumu attīstību Rīgā. 2015.gadā plānoti divi grantu konkursi ar kopējo pieejamo finansējumu gandrīz 190 000 eiro. Konkursā jaunajiem uzņēmējiem iespējams saņemt līdz pat 15 000 eiro sākotnējo biznesa izmaksu segšanai. Pirmajā “Atspēriena” kārtā grantos plānots izsniegt līdz 125 000 eiro no kopējās summas.

No 2009.gada grantu programmā atbalstītas 111 uzņēmējdarbības idejas, piešķirot kopējo līdzfinansējumu vairāk nekā 829 000 eiro apmērā. Šogad grantu programma turpinās piedāvāt ne tikai finansiālu atbalstu konkursa uzvarētājiem, bet arī jaunas zināšanas, organizējot bezmaksas seminārus par uzņēmējdarbībā svarīgām tēmām, kas būtiskas ikvienas labas idejas īstenošanai.

Grantu programmai “Atspēriens”, atbilstoši nolikumam, var pieteikties privātpersonas vai komersanti, kas reģistrēti Rīgā ne ilgāk kā divus pilnus gadus. Grantu programmas pieteikumus vērtē atbilstoši iepriekš izstrādātiem kritērijiem – galvenokārt pēc biznesa idejas ilgtermiņa, dzīvotspējas un oriģinalitātes. Kā prioritārie grantu programmas virzieni noteikti transports un uzglabāšana, tūrisms un ar to saistītās nozares, ražošana (jo īpaši: datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošana, metālizstrādājumu ražošana, koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošana, pārtikas produktu un dzērienu ražošana), informācijas un komunikācijas tehnoloģijas un būvniecība.

Uzņēmēji, kuru sagatavotie pieteikumi iegūs augstāko novērtējumu, saņems piedāvājumu slēgt līgumu par līdzfinansējuma piešķiršanu. Grantu programma (līdz 80% apmērā) atbalsta jauno komersantu izdevumus, kas saistīti ar specifiskas tehnikas un licenču iegādi, grāmatvedības vai juridisko pakalpojumu apmaksu, interneta mājas lapas izstrādi, darbinieku apmācību, mārketinga materiālu izveidi, telpu īri un labiekārtošanas izmaksām u.tml.

Uzņēmēji aicināti iesniegt pieteikumus grantu programmai “Atspēriens” līdz šā gada 23.martam plkst.12, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā, Amatu ielā 4, LV-1050, 308. kabinetā. Informācija par grantu programmu un ar to saistītajām aktivitātēm (semināriem u.c.) pieejama: www.atsperiens.lv, kur sadaļā „saistītie dokumenti” iespējams lejupielādēt konkursa nolikumu un pieteikuma veidlapas.

 

Raksts: “Jaunie Rīgas uzņēmēji šogad grantu programmā “Atspēriens” varēs saņemt līdz 15 000 eiro savas biznesa idejas attīstībai”, Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa, publ. 18.02.2015

Avots: https://www.riga.lv/LV/PostingData/News/2015/2/pr-paraksta-ligumu-atsperiena-programmai.htm?Date=18.02.2015&Category=4

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *