Valsts un pašvaldību aktivitāte mēbeļu iepirkumos ir svārstīga

Valsts un pašvaldību aktivitāte mēbeļu iepirkumos ir svārstīga; vietējā tirgū šiem iepirkumiem ir vitāli svarīga loma, ziņo laikraksts Dienas Bizness.

Miljonos vērtiem konkursiem, piemēram, par aptuveni trim milj. eiro (bez PVN) vērtu biroja mēbeļu piegādi Valsts ieņēmumu dienesta darbības nodrošināšanai jaunajā administratīvajā kompleksā vai nepilnu piecu milj. eiro (bez PVN) vērtajai Gaismas pils apmēbelēšanai, seko vien tūkstošos vai desmitos tūkstošos mērāmi skolu, bibliotēku, medicīnas iestāžu iepirkumi. “Nevar teikt, ka publiskais sektors ir neaktīvs, drīzāk – svārstīgs,” saka asociācijas “Latvijas Mēbeles” izpilddirektors Andris Plezers. Viņam pievienojas arī SIA “Rīgas Krēslu fabrika” līdzīpašnieks un “SIA Coppa Ltd.” īpašnieks Aldis Circenis: “Ļoti viļņveidīgs tirgus. Ja salīdzina ar laiku pirms pieciem gadiem, tirgus ir daudz aktīvāks, kas lielā mērā ir ES naudas dēļ, un tas ir labi, jo privātais sektors nepērk gandrīz neko. Līdz ar to vietējā tirgū publiskā sektora iepirkumiem ir ļoti liela loma.” To apliecina arī Gaismas pils jeb Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas apmēbelēšanas konkursa ietekme uz Latvijas mēbeļu ražotāju pērnā gada finanšu rādītājiem. “Kopējais mēbeļu izlaides pieaugums ir 11%, no tā eksporta pieaugums – tikai 4%,” ietekmi uzsver A.Plezers. Jau ziņots, ka asociācijā Latvijas mēbeles ietilpstošo uzņēmumu neto apgrozījums 2014.gadā sasniedzis 58,9 milj. eiro, kas ir par 11,3% jeb 6 milj. eiro vairāk nekā 2013.gadā. To sekmējuši divi faktori – LNB apmēbelēšana un pārdošanas apjomu pieaugums vietējā un ārvalstu tirgū. Konkursā par Gaismas pils aprīkošanu ar mēbelēm uzvarēja piegādātāju apvienība “SIA Coppa Ltd.”, “SIA Kate”, “SIA Daiļrade koks” un “SIA Pinus E”.

Iespēju konkursos startēt vietējiem ražotājiem atvieglo pasūtījumu sadalīšana, taču tas galvenokārt tiek praktizēts lielos konkursos. Gaismas pils gadījumā atsevišķi slēgts līgums par virtuves iekārtu piegādi. Arī VID konkursu sadalīja vairākās daļās, meklējot biroja un apmeklētāju krēslu, mīksto krēslu un sofu, biroja galdu, skapju un plauktu, un metāla skapju piegādātājus.

 

Raksts: “Viļņojas iepirkumu jūrā… “, Lāsma Vaivare, publ. 24.02.2015

Avots: Laikraksts “Dienas Bizness”, Nr. 37 (4897)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *