Aprīlī Rīgā norisināsies Ziemeļvalstu Baltijas Bioenerģijas konference

Biedrība Latvijas biomasas asociācija “LATbio” aicina uz šī gada lielāko bioenerģētikas nozares reģionālo pasākumu – Ziemeļvalstu Baltijas Bioenerģijas konferenci, kas norisināsies 14.-15.aprīlī viesnīcā Radisson Blu Hotel Latvija.

Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģionā ir vislielākais īpatsvars, kā arī ātrākais atjaunojamās enerģijas avotu pieaugumu ES. Dabiskie apstākļi bioenerģijai ir ļoti labvēlīgi visās Skandināvijas un Baltijas valstīs, ar labām lauksaimniecības zemēm un produktīviem mežiem.

Baltijas valstīs atkarība no importētā fosilā kurināmā ir ekonomiska un politiska problēma. Tajā pašā laikā vietējie biomasas resursi ir bagātīgi. Tāpēc bioenerģija piedāvā iespēju samazināt atkarību no importa, samazināt izmaksas un veicināt uzņēmējdarbības attīstību un nodarbinātību vietējā ekonomikā. Ir pieejami dažādi tehniskie risinājumi.

Ziemeļvalstu Baltijas Bioenerģijas konferencē būs iespēja dalīties pieredzē un prezentēt inovatīvas tehnoloģijas, piemēram, bioloģiskajai koģenerācijai, granulu ražošanai un izmantošanai, kā arī biodegvielas ražošanai no celulozes izejvielām. Tiks apspriesta tirgus un politikas instrumentus attīstība.

 

Avots: http://www.latbio.lv/site/lat/news/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *