Silavas zinātnieki pieredzes apmaiņā pie mežizstrādes tehnikas ražotāja “Vimek”

Laikā no 23.-28. februārim LVMI Silava meža darbu un meža enerģētikas pētījumu virziena pētnieks Agris Zimelis un meža atjaunošanas pētījumu virziena zinātniskais asistents Uldis Prindulis devās pieredzes apmaiņā uz Stokholmu (Zviedrija), lai iepazītos ar zviedru mežizstrādes tehnikas ražotāja Vimek piedāvāto mazgabarīta mežizstrādes tehniku, veiktu jaunaudžu kopšanas un kokmateriālu pievešanas darba laika uzskaiti Zviedrijas apstākļos, kā arī sagatavotu vērtējumu par tehnikas pielietošanas iespējām Latvijā.

LVMI Silava zinātniekus Zviedrijā pavadīja Vimek tirdzniecības pārstāvis Urban Lundström, kurš konsultēja Latvijas pētniekus, dalījās pieredzē par mazās tehnikas pielietošanu Zviedrijā, kā arī tika nodrošināta iespēja konsultēties ar vienu no zviedru mežizstrādes firmas vadītājiem par mežsaimniecības un kvalitātes prasībām Zviedrijā.

Komandējuma laikā sadarbībā ar uzņēmuma Vimek pārstāvjiem tika sagatavotas rekomendācijas mazās tehnikas pielietošanai Latvijas mežos līdz 60 gadus vecās audzēs.

 

Raksts: “LVMI Silava zinātnieki pieredzes apmaiņā pie mežizstrādes tehnikas ražotāja “Vimek””, LVMI Silava, publ. 05.03.2015

Avots: http://www.silava.lv/73/section.aspx/418

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *