Lietuvā ik gadus plānots iestādīt vismaz 3000 hektāru jaunu mežu

Lietuvā laikā no 2015. līdz 2017. gadam plānots ik gadus iestādīt vismaz 3000 hektāru jaunu mežu, paziņojusi Lietuvas Vides ministrija.

Valsts mežniecībām gadā būs jāapmežo vismaz pa 500 hektāriem, bet privāto mežu īpašniekiem tiks radītas iespējas šim mērķim izmantot Eiropas Savienības (ES) atbalstu un gadā apmežot kopumā vismaz 2500 hektārus. Tas ir viens no svarīgākajiem uzdevumiem, kas izvirzīts vides ministra Ķēstuša Trečoka apstiprinātajā nacionālās mežsaimniecības nozares attīstības programmas triju gadu plānā. Šis plāns paredz ne vien mežu platības palielināšanu, bet arī efektīvāku mežu apsaimniekošanu, inovāciju veicināšanu, sanitārās aizsardzības un ugunsdrošības pasākumu pilnveidošanu, meža infrastruktūras uzlabošanu un citus pasākumus. Īpaši pasākumi tajā paredzēti mežu resursu saglabāšanai un pavairošanai, intensīvāk strādājot ar sēklu audzēšanas plantācijām un izaudzējot vairāk stādu. Iecerēts arī atjaunot ozolu audzes un veidot jaunus ozolu stādījumus valsts mežos un atbalstīt to paplašināšanu privātajos mežos.

Kā atgādina Lietuvas Radio un televīzijas ziņu portāls Lrt.lt, Lietuvā ik gadus tiek izcirsti aptuveni 9000 hektāru meža. Plānā paredzēta arī meža ceļu inventarizācija, kas palīdzēs nākotnē nodrošināt efektīvāku meža ceļu uzturēšanu.

 

Raksts: “Lietuvā ik gadus plānots iestādīt vismaz 3000 hektāru jaunu mežu”, LETA, publ. 17.03.2015

Avots: http://www.db.lv/razosana/mezsaimnieciba/lietuva-ik-gadus-planots-iestadit-vismaz-3000-hektaru-jaunu-mezu-429365

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *