Grantu programmā “Atspēriens” pavasara konkursā saņemts 121 pieteikums

Noslēdzoties Rīgas domes un “Swedbank” šogad pirmajam rīkotajam grantu programmas „Atspēriens” konkursam, no jaunajiem uzņēmējiem saņemts 121 pieteikums. Iesniegtos projektus plānots izvērtēt aptuveni mēneša laikā un rezultātu paziņošana plānota ne vēlāk kā līdz 29.aprīlim.

Lai uzvarētu konkursā, uzņēmējdarbības idejai jābūt dzīvotspējīgai ilgtermiņā. Papildus punktus vērtēšanā iespējams iegūt, ja tai piemīt augsta konkurētspēja, tiek izmantots kāds unikāls tehnoloģisks risinājums, tai ir lielas eksporta iespējas un tā atbilst kādai no Rīgas prioritārajām nozarēm (transports un uzglabāšana, tūrisms un ar to saistītās nozares, ražošana (jo īpaši: datoru, elektronisko un optisko iekārtu, metālizstrādājumu, koksnes, koka un korķa izstrādājumu, pārtikas un dzērienu ražošana, informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, būvniecība).

Kopējais grantu programmas apjoms šim gadam ir gandrīz  190 000 eiro, un vienas biznesa idejas atbalstam būs iespēja saņemt līdz pat 15 000 eiro. Pie atbalstāmajām izmaksām tiek pieskaitīta telpu īre, ražošanas iekārtu iegāde, jurista, grāmatveža un tamlīdzīgi ārpakalpojumi, mājas lapas izstrāde, prototipu izgatavošanas izmaksas un citas.

Kopš 2009. gada “Atspērienam” pieteikušies vairāk kā 1221 dalībnieki, no kuriem 111 saņēmuši atbalstu. Grantu programmas „Atspēriens” konkurss notika jau 13.reizi pēdējo septiņu gadu laikā. Katru gadu tiek organizēti divi konkursi – viens pavasarī, otrs – rudenī. Nākamo konkursu plānots izsludināt 2015. gada septembra sākumā.

Ar konkursa nolikumu un citu detalizētu informāciju par programmu iespējams iepazīties mājas lapā: www.atsperiens.lv.

 

Raksts: “Grantu programmā “Atspēriens” pavasara konkursā saņemts 121 pieteikums”, Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa, publ. 23.03.2015

Avots: https://www.riga.lv/LV/PostingData/News/2015/3/grantu-programma-atsperiens-pavasara-konkursa-sanemts-121-pieteikums.htm?WBCMODE=PresentationUnpublished

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *