Dānijas lielākā termoelektrostacija kļūs videi draudzīgāka

Dānijas enerģētikas kompānija “Dong Energy” nākusi klajā ar paziņojumu par pilnīgu pāreju uz biomasas izmantošanu Avedores termoelektrostacijā siltumenerģijas ražošanas nolūkā. Otrā energobloka pārveide dotajā termoelektrostacijā tiks uzsākta jau aprīlī, ko finansēs kompānijas “Dong Energy” un “Veks”. Ieceres īstenošanu plānots pabeigt līdz 2016.gada rudenim. Pēc darbu pabeigšanas, līdz šim ar oglēm un dabasgāzi darbināmais energobloks funkcionēs, izmantojot tikai kurināmās koksnes granulas un koksnes atlikumus. Rezultātā Avedores termoelektrostacija ‘zaļo’ siltumenerģiju spēs piegādāt vēl papildus 65 tūkstošiem mājsaimniecību, kopumā ar videi draudzīgu siltumenerģiju Kopenhāgenā apgādājot aptuveni 215 tūkstošus mājsaimniecību.

Kā paskaidrojis kompānijas izpilddirektora vietnieks Tomass Dalsgārds (Thomas Dalsgaard), pieņemtais lēmums ļaus pilnībā atteikties no gāzes un ogļu izmantošanas nepieciešamās siltumenerģijas ražošanā, kas ir nozīmīgs solis ceļā uz videi draudzīgu rūpniecību ar mazākām izmaksām.

Avedores termoelektrostacijas abu energobloku kopējā jauda ir 793 MW elektroenerģijas un 918 MW siltuma. Aptuvenās energobloka pārveides izmaksas – 740 miljoni Dānijas kronu (~99 milj. eiro). Pēc rekonstrukcijas dotajā energoblokā tiks patērēti līdz 1,2 miljoni tonnu koksnes granulu gadā, tādējādi samazinot CO2 izmešu daudzumu par aptuveni 1 miljonu tonnu gadā.

 

Raksts: “DONG Energy to convert final unit at Avedøre plant to biomass”, International District Energy Association, publ. 01.04.2015

Avots: http://www.districtenergy.org/blog/2015/04/01/dong-energy-to-convert-final-unit-at-aved%C3%B8re-plant-to-biomass/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *