Spriedīs par bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu un energoefektivitāti

2015. gada 14.  – 16.  aprīlī, Rīgā, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā norisināsies vides un enerģētikas ministru neformālā tikšanās.

Neformālā vides ministru tikšanās notiks otrdien, 2015.gada 14.aprīlī. Sanāksmē piedalīsies Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu vides un klimata ministri, Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas valstu pārstāvji, kā arī Eiropas Komisijas vides, jūrlietu un zivsaimniecības komisārs Karmenu Vella (Karmenu Vella) un klimata politikas un enerģētikas komisārs Migels Ariass Kanjete (Miguel Arias Cañete). Diskusijas vadīs Latvijas vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards.

Sanāksmē ministri diskutēs par izaicinājumiem kā apturēt bioloģiskās daudzveidības samazināšanos līdz 2020.gadam un ekosistēmu pakalpojumu degradāciju ES. Šīs diskusijas ir būtiskas, ņemot vērā gaidāmo ES Bioloģiskās daudzveidības stratēģijas vidusposma pārskatu. Tāpat ministri vērsīs uzmanību uz izaicinājumiem un iespējām integrēt bioloģisko daudzveidību tādās jomās kā lauksaimniecība, mežsaimniecība un teritoriālā plānošana. Pirmās dienas neformālā vides ministru sanāksmes noslēgsies ar sesiju, kas veltīta starptautiskajām klimata sarunām. Sesijas mērķis ir izvērtēt līdz šim sasniegto progresu, lai 2015.gada nogalē Parīzē panāktu jaunu globālo vienošanos par klimata pārmaiņu ierobežošanu pēc 2020.gada.

Lai samazinātu enerģētisko atkarību un mazinātu klimata pārmaiņas, ES dalībvalstu uzmanība ir vērsta uz vietējo atjaunojamo energoresursu izmantošanas palielināšanu. Tomēr tam var būt negatīva ietekme uz bioloģisko daudzveidību. Tāpēc ekonomikas konkurētspējas un enerģētikas drošības palielināšanai Eiropā ir jābūt cieši saistītai ar bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu un  pasākumiem klimata pārmaiņu samazināšanai. Ņemot vērā pastāvošos izaicinājumus šajā jomā, Latvijas prezidentūra ir ierosinājusi diskusiju, lai meklētu efektīvākos risinājumus un novērstu pretrunas starp šīm abām politiku jomām.

 

Raksts: “ES Vides un enerģētikas ministru neformālās tikšanās centrā bioloģiskās daudzveidības saglabāšana un energoefektivitātes veicināšana”, Ekonomikas ministrija, publ. 13.04.2015

Avots: https://www.em.gov.lv/lv/jaunumi/4867-es-vides-un-energetikas-ministru-neformalas-tiksanas-centra-biologiskas-daudzveidibas-saglabasana-un-energoefektivitates-veicinasana

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *