“HoSt” par 20 miljoniem eiro būvēs divas koģenerācijas stacijas Horvātijā

Uzņēmums HoSt ir noslēdzis līgumus 20 miljonu eiro vērtībā ar Horvātijas elektroenerģijas ražošanas kompāniju HEP par divu jaunu, ar koksni kurināmu koģenerācijas elektrostaciju būvniecību Horvātijā, informē kompānijas pārstāvis Kārlis Vilciņš.

Abas koģenerācijas stacijas tiks būvētas Horvātijas elektroenerģijas ražošanas kompānijai. Katra no šīm ar koksni kurināmām koģenerācijas elektrostacijām spēs piegādāt elektroenerģijas sadales tīklā 3MW elektriskās jaudas. Siltums, kas rodas, ražojot elektroenerģiju, tiks piegādāts divu Horvātijas pilsētu Sisakas un Osijekas centralizētajiem siltumapgādes tīkliem. Vasaras laikā līdz ar mazāku siltumslodzi, tvaiks tiks piegādāts apkārtējiem ražošanas uzņēmumiem.

Īpašais koģenerācijas elektrostaciju tehnoloģiskais risinājums nodrošina īpaši augstu elektroenerģijas ražošanas efektivitāti. Tai pat laikā arī saražotā siltumenerģija tiek izmantota efektīvi siltumapgādes tīklos. Ūdens tvaiki, ko satur dūmgāzes arīdzan tiek kondensēti pārvēršot tos siltumenerģijā un saražojot vēl papildus par 25% vairāk siltumenerģijas no tā paša kurināmā apjoma. Tādējādi speciālais staciju tehnoloģiskais risinājums ļaus izmantot gandrīz visus 100% no enerģijas, ko satur koksne un ietaupīt aptuveni 30 miljonus kubikmetrus dabas gāzes.

HoSt ir viens no lielākajiem bioenerģijas sistēmu piegādātājiem Eiropā. HoSt piegādā anaerobās digestācijas sistēmas lauksaimniekiem un ražošanas uzņēmumiem, ar koksni darbināmas katlu mājas, kā arī koģenerācijas elektrostacijas un verdošā slāņa gazifikācijas aprīkojumu. Līdzīga objekta būvniecību HoSt 2012.gadā pabeidza Valkā un šobrīd veic ar koksni kurināmas koģenerācijas stacijas būvdarbus Rēzeknē.

 

Raksts: “HoSt par 20 miljoniem eiro būvēs divas koģenerācijas stacijas Horvātijā”, Db.lv, publ. 15.04.2015

Avots: http://www.db.lv/razosana/energetika/host-par-20-miljoniem-eiro-buves-divas-kogeneracijas-stacijas-horvatija-430844

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *