30. aprīlī un 1. maijā Kārķos notiks 12. Meža dienas

30. aprīlī un 1. maijā Kārķos notiks 12. Meža dienas. Kā vienmēr būs tradicionālās lietas, bet netrūks arī pārsteigumu. Šogad jaunums – pirmajā  dienā – 30. aprīlī pulksten 11.00 notiks praktisks seminārs par mežu kopšanu, kaitēkļiem, slimībām  u.c. lietām, kas ir nepieciešams zināt ikvienam mežu īpašniekam un  apsaimniekotājam.  Seminārs notiks sadarbībā ar Mežu konsultāciju pakalpojumu centru un firmu Metsa Forest. Pulksten 16.00 Kārķu tautas nama kamīnzālei vietējo rokdarbnieku izstādes “Pastāvēs tas, kas pārvērtīsies” atklāšana.

Meža dienu laikā Rīgas Tehniskās universitātes studenti vadīs Zaļo koka darbnīcu un piedalīsies Koka auto sacensībās. Šogad iecerēts, ka studentu skaits būs vēl kuplāks, jo pievienosies arī Latvijas Universitātes Ķīmijas un Bioloģijas fakultātes studenti, lai pētītu kukaiņus Kukaiņu viesnīcā, dabu Lustiņdruvā un dotos leģendai pa pēdām – meklētu sēravotus.

Atsaucoties iedzīvotāju ierosinājumiem, arī šogad ikvienam būs iespēja doties pulksten 18.00 pārgājienā uz Bezdibeņa ezeru gida pavadībā, pēc tam kopīga vakarēšana ar dziesminieku Kārli Kazāku pie ugunskura „Vēlzemnieku” pagalmā.

Meža dienu  svinīga atklāšana 1. maijā pulksten 9.00 pie Kārķu pagasta pārvaldes, pēc tam izbraukšana uz objektiem. Darbi ritēs vienlaicīgi vairāk nekā 10 objektos un katram būs iespēja izvēlēties sev visinteresantāko un piemērotāko. Šogad Meža dienu darbi galvenokārt, notiks Lustiņdruvā un Ķires upes krastā – Dabas koncertzāles vietas labiekārtošana, pīļu ligzdu būvniecība, kukaiņu izpēte Kukaiņu viesnīcā, leģendai pa pēdām – sēravotu meklējumi un izpēte, trošu nobraucienu rampas izbūve, augļu koku un dzīvžoga stādīšana u.c.

 

Raksts: “12. Meža dienas”, Sandra Pilskalne, Kārķu meža dienu organizatore, publ. 17.04.2015

Avots: http://ziemellatvija.diena.lv/afisa/citi-pasakumi/12-meza-dienas-98773

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *