Krievijas skujkoku zāģbaļķu eksports uz Ķīnu samazinājies par 15%

Martā zāģbaļķu imports Ķīnā tradicionāli palielinās, un 2015.gads nav bijis izņēmums. Attiecībā pret iepriekšējo mēnesi skujkoku zāģbaļķu imports martā palielinājās par 76%, kopējam apjomam sasniedzot 2,9 miljonus kubikmetru, ziņo Wood Resource Quarterly. Tas ir lielākais mēneša laikā valstī ievestais zāģbaļķu apjoms kopš 2014.gada sākuma.

Krievijas rubļa vērtībai pēdējā pusgadā samazinoties par 50%, daži tirgus analītiķi prognozēja, ka 2015.gadā zāģbaļķu eksports no Krievijas būtiski pieaugs. Taču statistikas dati liecina, ka situācija izvērtusies gluži pretēji un skujkoku zāģbaļķu eksports samazinājies – gan salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni, gan gada griezumā (par teju 15%). Eksperti min vairākus aspektus, kas kavē Krievijas koksnes eksportētājiem palielināt pārdošanas apjomus: nespēja operatīvi reaģēt uz pieaugošo tirgus pieprasījumu, attiecīgi palielinot mežizstrādes apjomus; ierobežota pieeja mūsdienīgai mežizstrādes tehnikai; nepietiekami attīstīta meža ceļu infrastruktūra un koksnes piegādes no cirsmām līdz ostām, kā arī darba spēka trūkums.

Šo situāciju izmantojuši citi tirgus spēlētāji: no Jaunzēlandes skujkoku zāģbaļķu piegādes apjomi uz Ķīnu 2015.gada martā attiecībā pret iepriekšējo mēnesi palielinājās par 250% un no Austrālijas – par 165%, tādējādi šīm abām valstīm nodrošinot vairāk nekā 50% no visa Ķīnas zāģbaļķu importa martā.

Zāģbaļķu importa cenas pretēji fiziskajiem apjomiem samazinājās, vidējai cenai sasniedzot zemāko atzīmi kopš 2010.gada. Gada griezumā raugoties skujkoku zāģbaļķu importa cenas martā samazinājās par 15%.

 

Raksts: “Importation of logs to China jumped 76% in March with New Zealand and Australia increasing their shipments the most”, Wood Resources International LLC, publ. 28.04.2015

Avots: http://news.cision.com/wood-resources-international-llc/r/importation-of-logs-to-china-jumped-76–in-march-with-new-zealand-and-australia-increasing-their-shi,c9765492

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *