Uzsākta publiskā aptauja ES Kokmateriālu regulas darbības izvērtēšanai

Uzsākot ES Kokmateriālu regulas izvērtēšanas procesu, Eiropas Komisija savā mājas lapā atvērusi elektronisku publisko konsultāciju (aptaujas anketu), kur viedokļus par Regulu un tās darbību var izteikt ikviena ieinteresētā puse, tostarp uzņēmumi un privātpersonas. Konsultācija pieejama angļu valodā, tā būs atvērta līdz 2015. gada 3. jūlijam.

Regulā ir paredzēts, ka pēc tās spēkā stāšanās pirmajiem diviem gadiem, bet pēc tam – reizi sešos gados, ir jāveic Regulas darbības un efektivitātes izvērtēšana. Tas ir nepieciešams, lai, noskaidrotu, vai Regulai ir kādi pozitīvi rezultāti, kāda ir tās ietekme uz kokmateriālu tirgu, kāda ir ietekme uz Eiropas Savienības uzņēmumu darbību, kā arī, lai vajadzības gadījumā varētu veikt korekcijas Regulas tekstā. Publiskās konsultācijas ir daļa no Regulas izvērtēšanas procesa. Divas pārējās būtiskākās daļas ir Eiropas Savienības dalībvalstu atskaites par Regulas ieviešanu un kokmateriālu legālo un nelegālo plūsmu un tirgus analīze.

ES Kokmateriālu regula visās Eiropas Savienības dalībvalstīs stājās spēkā 2013. gada martā, tai skaitā arī Latvijā. Kokmateriālu regula aizliedz laist ES tirgū nelikumīgi iegūtus kokmateriālus un koka izstrādājumus, un uzliek par pienākumu ikvienam tirgus dalībniekam, kurš pirmo reizi laiž kokmateriālus vai koka izstrādājumus tirgū, pārliecināties, vai koksnes izcelsme ir bijusi legāla. Regulas mērķis ir mazināt nelikumīgi iegūtu kokmateriālu nonākšanu Eiropas Savienības tirgū, tādējādi cīnoties ar nelegālu mežu izciršanu visā pasaulē.

Publiskā konsultācija atrodama šeit: http://ec.europa.eu/environment/consultations_en.htm

 

Raksts: “Eiropas Komisija uzsākusi publiskās konsultācijas ES Kokmateriālu regulas darbības izvērtēšanai”, Valsts meža dienests, publ. 29.04.2015

Avots: https://www.zm.gov.lv/valsts-meza-dienests/jaunumi/eiropas-komisija-uzsakusi-publiskas-konsultacijas-es-kokmaterialu-regu?id=4526

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *