Saplākšņu ražotnes paplašināšanā Igaunijā “UPM” investēs 40 miljonus eiro

Somijas mežrūpniecības kompānija UPM nolēmusi divkāršot saplākšņu izlaidi Igaunijā esošajā rūpnīcā Otepē, tādējādi nostiprinot savas Eiropā vadošā saplākšņu ražotāja pozīcijas.

Līdz ar ražošanas jaudas palielināšanu līdz 90 000 kubikmetru produkcijas gadā, rūpnīcas teritorijā tiks būvēta arī jauna biomasas katlumāja. Kopējās bērza saplākšņu rūpnīcas paplašināšanas projekta investīcijas sastādīs aptuveni 40 miljonus eiro. Projekta īstenošana tiks uzsākta jau šovasar. Ražotnes modernizācija un biomasas katlumājas (ar jaudu 18 MW) izbūve tiks pabeigta līdz 2016.gada beigām.

Kā komentējis kompānijas struktūrvienības “UPM Plywood” izpilddirektora vietnieks Mika Sillanpää, šīs investīcijas atbalsta kompānijas stratēģiju, kuras mērķis ir piegādāt augstākās kvalitātes produkciju un nodrošināt pircējiem labāko servisu savā nozarē. Savukārt jaudas palielināšana uzlabos spēju segt pieaugošo pieprasījumu, kā arī nodrošinās daudz efektīvāku un stabilāku saplākšņu piegādes plūsmu. Projektā ietverts arī vides uzlabošanas aspekts rūpnīcas teritorijā – līdzšinējās katlumājas vietā, kas daļēji darbināta ar fosilo kurināmo, tiks uzbūvēta jauna katlumāja, kur siltumenerģijas ražošanai rūpnīcas vajadzībām tiks izmantota tikai koksnes biomasa (mizas, skaidas u.c. ražošanas procesā radušies kokapstrādes atlikumi).

Šobrīd Otepē esošās saplākšņu rūpnīcas jauda ir 50 000 kubikmetru gadā; nodarbināto skaits – 200. Tā ir lielākā bērza saplākšņu ražotne Igaunijā un viens no lielākajiem darba devējiem Valgas apriņķī.

 

Raksts: “UPM strengthens its position as the leading plywood manufacturer in Europe”, UPM Plywood, publ. 23.04.2015

Avots:http://www.upm.com/EN/INVESTORS/Investor-News/Pages/UPM-strengthens-its-position-as-the-leading-plywood-manufacturer-in-Europe-001-Thu-23-Apr-2015-14-30.aspx

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *