Mežzinātnes institūtā “Silava” svinīgi atklāts Meža enciklopēdijas 2. sējums

LVMI “Silava” š.g. 24. aprīļa pēcpusdienā svinīgā gaisotnē notika Meža enciklopēdijas 2. sējuma atvēršanas svētki, kuros piedalījās zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, enciklopēdijas redkolēģijas locekļi un sastādītāji, izdevēja – grāmatu apgāda “Zelta grauds” – vadība un pārstāvji ar apgāda vadītāju Arti Ērgli priekšgalā, daudzi izdevuma veidotāji un šķirkļu autori, kā arī citi interesenti – kupls skaits meža nozarē strādājošo un pensionēto darbinieku.

Meža enciklopēdijas 2. sējumā informācija vēstī par meža koksnes un nekoksnes mehānisko un ķīmisko pārstrādi, meža īpašumu pārvaldes tiesībām un pienākumiem, meža zinātni un izglītību. Plaša sadaļa veltīta meža nozares pazīstamāko darbinieku biogrāfijām.

Līdz 2008. gadam Meža enciklopēdijas 1. un 2. sējumu redkolēģiju vadīja LVMI Silava vadošais pētnieks Jānis Broks. J. Broka kunga aiziešanas mūžībā 2. sējuma sagatavošanas darbi apstājās, to aktualizācija sākās 2011. gadā, kad LVMI Silava, kā J. Broka kunga mantojuma saņēmējs, uzņēmās iniciatīvu aktualizēt darbus un izveidoja jaunu redakcijas kolēģiju. 2. izdevuma galvenā redaktora un organizatora pienākumus uzņēmās LVMI Silava direktors, mežzinātņu doktors Jurģis Jansons. 2. sējuma redakcijas kolēģijā iesaistījās kolēģi no LVMI Silava, LV Koksnes ķīmijas institūta, LLU Meža fakultātes, SIA MeKA, a/s “Latvijas valsts meži”, Valsts meža dienesta, Kokrūpniecības federācijas, Zemkopības ministrijas Meža departamenta un Dabas aizsardzības pārvaldes. Redkolēģijas locekļi savas kompetences ietvaros veica izstrādāto šķirkļu aktualizāciju, ieteica nepieciešamību izveidot jaunus šķirkļus un organizēja to uzrakstīšanu. Saskaņā ar redkolēģijas lēmumu tika būtiski paplašināta personāliju sadaļa, iekļaujot tajā daudzus ar meža nozari cieši saistītus cilvēkus – institūciju vadītājus, zinātniekus, kuri devuši nopietnu ieguldījumu meža nozares attīstībā, un citus – nozares gada balvas “Zelta čiekurs” ieguvējus, nozares cilvēkus, kuri saņēmuši valsts apbalvojumus (ordeņus), kā arī darbiniekus, kuri saņēmuši goda nosaukumus LPSR laikā (Nopelniem bagātais mežkopis vai rūpniecības darbinieks u.c.).

 

Raksts: “Meža enciklopēdijas 2. sējuma atvēršanas svētki”, LVMI Silava, publ. 28.04.2015

Avots: http://www.silava.lv/73/section.aspx/448

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *