Veiksmīgi aizvadītas Ogres tehnikuma rīkotās Meža dienas

29.aprīlī Mežezera krastā norisinājās Ogres tehnikuma (OT) rīkotās Meža dienas, kuru ietvaros mežsaimniecības programmu audzēkņi sacentās par uzvarētāja kausu. “Meža dienas Ogres tehnikumā jau kādreiz ir bijušas, bet šogad tās atjaunotas citā, daudz augstākā kvalitātē. Sportiskās aktivitātes, uz ko kādreiz tika likts uzsvars, esam aizstājuši ar praktiskām mācībām ar azartiskiem akcentiem,” norāda OT Mežsaimniecības programmu nodaļas vadītājs Klāvs Miezis.

Dažas no Meža dienu programmā iekļautajām disciplīnām, piemēram, meža stafete, audzēkņiem būs jāveic arī kvalifikācijas eksāmenā. Meža dienās gūtā pieredze palīdzēs arī audzēkņiem, kuri gatavojas piedalīties Eiropas un Baltijas valstu sacensībās. K.Miezis uzskata, ka lietainais laiks tikai norūdījis Meža dienu dalībniekus, jo gan kvalifikācijas eksāmenā, gan sacensībās laika apstākļus neviens nevar prognozēt.

Par godu atjaunotajām Meža dienām tika izgatavots uzvarētāja kauss ozolzīles formā, ko turpmāk ik gadu pasniegs labākajai komandai. Šogad kausu savā īpašumā ieguva 3.kursa Meža operatoru 1.grupas komanda, kas kopvērtējumā izcīnīja 1.vietu. 2.vietā ierindojās 1.kursa Mežsaimniecības tehniķu komanda, bet trešajā vietā – 2.kursa Meža mašīnu operatoru komanda. Pavisam sacensībās piedalījās 10 komandas, tajā skaitā arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Meža fakultātes komanda, kura neoficiālajā vērtējumā (startēja ārpus konkurences) uzrādīja otro labāko rezultātu sacensību kopvērtējumā.

Lai arī studentu sasniegumi sacensībās visai atzīstami, tomēr panākumi nenāca viegli. “Augstskolā daudzas tehniskas lietas nemaz nemāca, tāpēc daudzi no mūsu komandas motoru jauca pirmo reizi. Arī darbu ar manipulatoru mēs esam iepazinuši tikai ar simulatora palīdzību. Tehnikuma audzēkņiem šajā jomā ir bijušas daudz lielākas praktizēšanās iespējas,” atklāj LLU Meža fakultātes 3.kursa students Mārcis Cielava. LLU komandā startēja arī pagājušā gada Ogres tehnikuma absolvents Ņikita Beluško, kurš šobrīd ir Meža fakultātes 1.kursa students un apgūst kokapstrādi. Kā atzīst Ņikita, viņam tehnikumā iegūtās zināšanas noder ne tikai šādās sacensībās, bet arī studijās. Tāpēc viņš novēl jauniešiem vispirms pabeigt tehnikumu un tad doties studēt.

 

Raksts: “Aizvadītas Ogres tehnikuma “Meža dienas 2015″”, Ogres tehnikums, skat. 06.05.2015

Avots: http://www.ovt.lv/?option=com_content&view=article&Itemid=309&id=681

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *