Birzgales mežos demonstrē jaunāko meža tehniku

23.aprīlī Ķeguma novada Birzgales pagastā notika Ogres tehnikuma un SIA “BT1” organizētais bezmaksas seminārs un meža tehnikas demonstrējumi. Seminārā piedalījās 250 dalībnieku no visas Latvijas, tajā skaitā no AS “Latvijas Valsts meži” un tajā ietilpstošajām virsmežniecībām, Valsts meža dienesta, uzņēmumiem un zemnieku saimniecībām, kas nodarbojas ar mežistrādi.

Seminārs notika starptautiskā lauksaimniecības, dārzkopības un mežsaimniecības izstāde “Nature Expo 2015” ietvaros. Visi dalībnieki saņēma Ogres tehnikuma direktores Ilzes Brantes un Latvijas Neatkarīgo Mežizstrādātāju asociācijas izpilddirektora Artūra Bukonta parakstītu Apliecinājumu par profesionalitātes pilnveidi valsts mēroga seminārā “Jaunākās tehnoloģijas meža kopšanā un mežistrādē”.

“Tā jau ir tradīcija, ka dienu pirms gadskārtējās izstādes atklāšanas, notiek tehnikas paraugdemonstrējumi. Jau otro gadu tos organizējam sadarbībā ar Ogres tehnikumu, par ko viņiem paldies. Salīdzinājumā ar pagājušo gadu, šoreiz ir daudz kuplāks paraugdemonstrējumu dalībnieku skaits, arī apmeklētāju interese ir ievērojami augusi. Seminārā var iepazīties ar visdažādāko meža tehniku – sākot ar mežistrādes tehniku, kas domāta profesionāļiem un beidzot ar vienkāršākām lietām, kā, piemēram, malkas sagatavošanas ierīcēm, šķeldotājiem. Lielākā daļa no šodien Birzgales mežā redzamās meža tehnikas būs apskatāma arī izstādē, bet šeit apmeklētājiem ir daudz ērtāk iepazīties ar tehniku, uzdot sev interesējošus jautājumus un saņemt izsmeļošas atbildes,” norāda SIA “BT1” projektu vadītāja asistents Jānis Āboliņš.

Aktīvāko semināra dalībnieku vidū bija arī Ogres tehnikuma mežsaimniecības izglītības programmu audzēkņi un absolventi. “Šodien te ieradušies ap 80 topošo mežsaimniecības  tehniķu, meža mašīnu operatoru un meža mašīnu mehāniķu, arī nodaļas absolventi. Tam, ka audzēkņi jaunāko tehniku redz nevis mācību materiālos un izstādē, bet mežā, ir ļoti liela nozīme. Tāpēc gādājām, lai audzēkņiem ļautu iepazīties ar iespējami daudzveidīgāku tehnikas klāstu,” skaidro Mežsaimniecības programmu nodaļas vadītājs Klāvs Miezis.

 

Raksts: “Birzgales mežos demonstrē jaunāko meža tehniku”, Ogres tehnikums, skat. 07.05.2015

Avots: http://www.ovt.lv/?option=com_content&view=article&Itemid=309&id=687

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *