Negatīvā OSB cenu dinamika samazina “Norbord” peļņu 2,7 reizes

Līdz ar strauju orientēto skaidu plātņu (OSB) cenu kritumu Ziemeļamerikā, 2015.gada 1.ceturksnī  Kanādas koksnes plātņu ražotākompānijas “Norbord” koriģētais EBITDA rādītājs (peļņa pirms procentu, nodokļu, nolietojuma un amortizācijas atskaitījumiem) sastādīja 10 miljonus ASV dolāru, iepretim gūtajiem 15 miljoniem iepriekšējā ceturksnī un 27 miljoniem dolāru 2014.gada 1.ceturksnī.

Ziemeļamerikas valstīs dotais finanšu rādītājs gada griezumā samazinājās 2,8 reizes, sastādot 6 miljonus dolāru, bet Eiropā – par 46,2% līdz 7 miljoniem dolāru.

“Mūsu rezultātus 1.ceturksnī ietekmēja OSB cenu lejupslīdes turpināšanās Ziemeļamerikā un laikapstākļi, kas kavēja aktivitātes atsākšanos dzīvojamo māju būvniecībā un attiecīgi arī pieprasījuma kāpumu pēc koksnes plātnēm,” skaidro “Norbord” prezidents un izpilddirektors Pīters Veinbergs (Peter Wijnbergen). Tāpēc kompānija bijusi spiesta vairākās rūpnīcās samazināt ražošanas apjomus. Neraugoties uz gauso tirgus aktivitāti pirmajos pāris mēnešos, kopējais uzsāktās dzīvojamo māju būvniecības apjoms šogad ASV varētu sasniegt 1,15 miljonus vienību (+14%), tādējādi īstenojoties prognozēm, ka pieprasījums pēc OSB turpinās pieaugt. Arī Eiropā “Norbord” finanšu rezultātus ietekmēja spiediens uz OSB cenām, kas ceturkšņa laikā pazeminājās par 9% un gada laikā – par 18%. Neraugoties uz to, kompānija turpinājusi palielināt pārdošanas apjomus galvenajos tirgos (Lielbritānijā un Vācijā), kur māju būvniecības un pārdošanas apjomi uzrāda pozitīvu dinamiku.

Jau ziņots, ka pērn decembrī Kanādas kokrūpniecības uzņēmumi “Norbord” un “Ainsworth Lumber” uzsāka apvienošanos, nolūkā izveidot pasaules mēroga koksnes produktu ražošanas kompāniju, kas specializēsies OSB ražošanā to realizācijai  Ziemeļamerikā, Eiropā un Āzijā. Uzņēmumu apvienošanās ne tikai palielinās ienākumu plūsmu no lielākiem pārdošanas apjomiem līdz ar mājokļu tirgus atlabšanu ASV un pieaugošo pieprasījumu pēc OSB plātnēm Eiropā un Āzijā, bet arī krietni vien samazinās operatīvos izdevumus (līdz 45 miljonus dolāru gadā). Abu uzņēmumu rūpnīcās uzstādītās kopējās jaudas sastāda vairāk nekā 716 miljonus kvadrātmetru OSB plātņu gadā, tādējādi padarot šo apvienoto kompāniju par šajā biznesa sfērā lielāko ražotāju pasaulē.

 

Raksts: “NORBORD REPORTS FIRST QUARTER 2015 RESULTS”; Norbord, publ. 01.05.2015

Avots: http://www.norbord.com/news/norbord-reports-first-quarter-2015-results-declares-quarterly-dividend.php

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *