Noteikti meža nozares gada balvas “Zelta čiekurs” laureāti

Meža dienu komiteja ir noteikusi meža nozares gada balvas „Zelta čiekurs” 2014. gada ieguvējus nominācijā „Par mūža ieguldījumu”, „Par inovatīvu uzņēmējdarbību”, „Par ilgtspējīgu saimniekošanu” un „Par ieguldījumu zinātnes attīstībā”. Balvu nominācijā „Par mūža ieguldījumu”, kas tiek piešķirta par nozīmīgu mūža ieguldījumu nozares attīstībā, saņems:

  • Gunārs Dišlers – darba mūžu veltījis mežsaimniecībai, bijis atbildīgs par meža atjaunošanas darbiem, meža selekciju, sēklu plantāciju ierīkošanu, aizsācis sējeņu audzēšanu plēves mājās un meža meliorāciju, rodot risinājumus sarežģītās situācijās, būdams labs vadītājs un saprotošs kolēģis.
  • Māris Laiviņš – zinātnieks, kura zinātniskais veikums mežzinātnē un ar to saistītās nozarēs 50 gadu garumā apkopots 330 zinātniskajās un zinātniski populārajās publikācijās. Dabas un meža vides pētījumi veikti galvenokārt Latvijas Valsts mežzinātnes institūtā „Silava”, kā arī Sibīrijas un Tālo Austrumu Ģeogrāfijas institūtā, Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē un Latvijas Universitātes Bioloģijas institūtā.
  • Jānis Mārciņš vairāk kā 40 gadus ir strādājis Latvijas izglītības un zinātnes organizācijās un kokrūpniecības uzņēmumos, stiprinot saikni starp ražošanu un profesionālo izglītību. Viņa pieeja jautājumu risināšanā ir sekmējusi daudzu nozarei būtisku jautājumu pozitīvu atrisināšanu.
  • Āris Smildziņš 47 darba gadus veltījis Latvijas meža nozares darba vides un darba drošības jautājumu sakārtošanai, tiesību aktu izstrādei. Viņa profesionalitāte un erudīcija palīdzēja izveidojot darba aizsardzības sistēmu Valsts meža dienestā un akciju sabiedrībā „Latvijas valsts meži”.
  • Andris Ziemelis – kokapstrādes inženieris, viens no pieredzes bagātākajiem un zinošākajiem kokrūpniecības speciālistiem – ārējie ekonomiskie sakari, tirgus pētījumi, padomnieka un zinātniskā konsultanta statuss ir galvenie darba mūža raksturojošie elementi.

Laureāti nominācijā „Par inovatīvu uzņēmējdarbību” ir SIA „ASP Pluss”, SIA „4 Plus” un SIA „Baltic Block”, nominācijā „Par ieguldījumu zinātnes attīstībā” – Andis Lazdiņš, Leonards Līpiņš un SIA „Integrētās Audzēšanas Skola”. Laureāti nominācijā „Par ilgtspējīgu saimniekošanu” ir meža īpašnieki Mārcis Saklaurs, Gundars Seisums un Dainis Zuika. Šajās nominācijās Gada balvas ieguvēji tiks nosaukti apbalvošanas ceremonijas laikā 22. maijā, Latvijas Lauksaimniecības universitātes aulā. Meža nozares gada balvu „Zelta čiekurs”, kas ir augstākā atzinība par sasniegumiem meža nozarē, pasniegs jau vienpadsmito reizi.

 

Raksts: “Noteikti meža nozares gada balvas „Zelta čiekurs” laureāti”, Zemkopības ministrija, publ. 11.05.2015

Avots: https://www.zm.gov.lv/presei/noteikti-meza-nozares-gada-balvas-zelta-ciekurs-laureati?id=4556

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *