“Knauf” atver Krievijas tirgū jaunu māju būvniecības segmentu

Neraugoties uz sankcijām un ekonomiskajām grūtībām valstī, vācu kompānijas tic perspektīvām Krievijas tirgū. To apstiprina būvmateriālu ražotāja “Knauf” un plātņu ražotāja “Sveza” jaunatvērtais saliekamo moduļu māju ražošanas kopuzņēmums Krievijā. Kā vienā no Krievijas-Vācijas Tirdzniecības kameras sanāksmēm konstatēja tās prezidents Rainers Sēle (Rainer Seele), neraugoties uz krasi mainītajiem tirgus apstākļiem, vācu kompānijas saglabā savas pozīcijas Krievijas tirgū, paralēli meklējot iespējas jauno nosacījumu mīkstināšanai.  Kā viens no šādiem pretkrīzes pasākumiem piedāvāta ražotņu lokalizācija, ko reprezentatīvās aptaujas laikā atbalstīja 12% uzņēmumu. Ārzemju uzņēmumu mērķis, izvietojot kādā no Krievijas reģioniem savas ražotnes, ir īsāks attālums līdz klientam un iespējas atrast uzticamus piegādātājus.

Konkrēti šis Vācijas un Krievijas uzņēmumu kopprojekts ir īpašs at to, ka tas uzsākts periodā, kad būvniecības nozare Krievijā piedzīvo ne tos labākos laikus. Turklāt izvēlētais darbības virziens – saliekamo moduļu māju ražošana – Krievijas tirgū ir jaunums.  Provizoriskais investīciju apjoms – 42 miljoni eiro, kas atmaksāsies, jo pieprasījums pēc saliekamām moduļu mājām Krievijā sagaidāms pieaugs. Būvmateriālu ražotājam “Knauf” šī ir pirmā šāda veida pieredze Krievijā, ko kompānija plāno izplatīt arī uz citām valstīm.

Ekonomiskās sankcijas un rubļa vērtības kritums nav nobiedējis arī Somijas koka logu un durvju ražotāju “Skaala”, kas investēja aptuveni 4 miljonus eiro un šā gada sākumā atvēra savu logu rūpnīcu Sanktpēterburgā. Kompānijas mērķis – sākotnēji saražot līdz 50 000 vienību gadā. Cerot uz būvapjomu pieaugumu, šoruden jaunatvērto ražotni plānots paplašināt.

“Skaala” ir 1956. gadā Somijā dibināts koncerns, kas savu produkciju realizē galvenokārt Somijā, Krievijā, Zviedrijā un Lielbritānijā. 2014.gadā koncerna apgrozījums sastādīja 95 miljonus eiro.

 

Raksts: «Кнауф» наладит в России производство модульных домов, ИА Лес Онлайн, publ. 08.05.2015

Avots: http://www.lesonline.ru/news/?cat_id=1&id=291159

Raksts: “Санкции усложняют работу финских компаний в Санкт-Петербурге”, Yle, publ. 12.03.2015

Avots: http://yle.fi/uutiset/sanktsii_uslozhnyayut_rabotu_finskikh_kompanii_v_sankt-peterburge/7863021

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *