Kokapstrādē nelaimes gadījumos cietušo skaits pērn pieaudzis

Palielinās plaisa starp godprātīgiem darba devējiem, kuriem rūp savu darbinieku drošība un veselība, un tādiem, kam viss vienalga. Tik skarbi situāciju vērtē Valsts darba inspekcijas (VDI) Darba aizsardzības nodaļas vadītāja Sandra Zariņa. Arī statistika nav iepriecinoša – pērn cietuši 1756 cilvēki, lielākoties gan gūstot ne pārāk smagas traumas. Smagas traumas guvuši 211 cilvēki, bet letāli nelaimes gadījumi beigušies 38 cilvēkiem. Tāpat joprojām klibo ugunsdrošības un civilās aizsardzības prasību ievērošana.

Skatoties datus nozarēs, kurās notiek visvairāk negadījumu, secināms, ka no gada uz gadu tās ir vienas un tās pašas – kokapstrāde, būvniecība, mazumtirdzniecība un pārvadājumi. Piemēram, būvniecībā pēdējos gados vērojama situācijas uzlabošanās, bet kokapstrādē nelaimes gadījumos cietušo skaits pieaug, pērn kopumā cietuši teju 200 cilvēku. Turklāt katru gadu vidēji 84% no pārbaudītajiem kokapstrādes uzņēmumiem tiek konstatēti pārkāpumi darba aizsardzības jomā. Salīdzinot ar 2013.gadu, 2014.gadā konstatēto pārkāpumu skaits ir palielinājies par 25%, bet nelaimes gadījumu skaits – par 12%. Īpaši negatīvs radītājs ir trīskāršs nelaimes gadījumu skaita pieaugums mežizstrādes nozarē 2014.gadā, norāda VDI. Biežākais nelaimes gadījumu cēlonis ir darba drošības noteikumu vai instrukciju neievērošana, nepietiekoša uzmanība un neapmierinoša darbinieku instruēšana un apmācība.

Lai situāciju uzlabotu, VDI kopā ar VUGD gada sākumā sāka tematiskās pārbaudes kokapstrādes un mežizstrādes uzņēmumos, lai pārliecinātos, vai tiek nodrošināti veselībai nekaitīgi apstākļi.

 

Raksts: “Godaprāta jautājums”, Lāsma Vaivare, publ. 13.05.2015

Avots: Laikraksts “Dienas Bizness”, Nr. 89 (4949)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *