VMD struktūrvienībās koku stādīšana Meža dienu ietvaros turpinās

Pavasaris ir meža stādīšanas laiks. Pavasaris ir Meža dienu laiks. Valsts meža dienesta struktūrvienībās šī gada Meža dienās pavisam plānoti tieši 100 pasākumi, lielākā daļa jau ir notikuši, bet dažviet tie vēl būs, kad tiek stādīts mežs, kad tiek kopts mežs un apkārtne, kad notiek izstādes un semināri par mežā notiekošo.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, kāda no Meža dienu aktivitātēm, Ziemeļvidzemes virsmežniecības Kocēnu nodaļā, saistīta ar koku stādīšanu.

Iepriekšējā gadā Pārgaujas novada Stalbes pagasta saimniecībā Tīraines, sadarbojoties Kocēnu nodaļas darbiniekiem un Straupes pamatskolai, tika uzsākta neizmantotas lauksaimniecības zemes apmežošana. Meža dienu dalībnieki iestādīja vairākus simtus Strenču kokaudzētavā izaudzētus sertificētus melnalkšņu stādus.

Šī gada Meža dienās darbs tika  turpināts, kad atkal pie koku stādīšanas ķērās Kocēnu nodaļas darbinieki un Stalbes vidusskolas skolēni un pedagogi. Kopumā pasākumā piedalījās ap 15 cilvēku, kuri veidoja jauno kokaudzi,  iestādot vairākus simtus ozolu, bērzu un egļu stādu. Koku stādīšana pamatā tika veikta, izmantojot lāpstas, bet koku stādīšanas pasākuma dalībniekiem bija iespēja iepazīties arī ar citiem koku stādīšanas veidiem un instrumentiem – stādāmo stobru, mežeņu rokamo lāpstu un speciālo somu ietvarstādu pārvietošanai.

Daļa iepriekšējā gadā stādīto melnalkšņu līdz šī gada pavasarim nebija izdzīvojuši, tāpēc to vietas ieņēma jaunie kociņi. Kociņu stādīšanas pasākums bija ar pievienoto vērtību, kad tā laikā Kocēnu nodaļas darbinieki skolēniem un pedagogiem pastāstīja par normatīvo aktu prasībām, kādas jāievēro, plānojot lauksaimniecības zemju apmežošanu.

Meža dienu kociņu stādīšanas pasākuma noslēgumā dalībnieki vienojās, ka šajā vietā vajadzētu atgriezties rudenī, lai novērtētu kā ir ieauguši kociņi un nepieciešamības gadījumā veiktu papildināšanu un kopšanu. Kā atzina skolēni, tad mācību stundas dabā vienmēr ir aizraujošas.

 

Raksts: “Koku stādīšana turpinās”, Raimonds Mežaks, VMD Ziemeļvidzemes virsmežniecības mežzinis, publ. 13.05.2015

Avots: https://www.zm.gov.lv/valsts-meza-dienests/jaunumi/koku-stadisana-turpinas?id=4566

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *